SAP i Tele-Fonika

Tele-Fonika Kable rozpoczyna w zakładach produkcyjnych w Polsce oraz spółkach handlowych w Europie i na świecie wdrożenie mySAP Business Suite wraz z dedykowanym rozwiązaniem branżowym dla przemysłu  kablowego, jednym ze składników SAP for Mill Product (rozwiązań dla przemysłu metalowego i drzewno-papierniczego).

Tele-Fonika Kable kupiła 300 licencji użytkowników mySAP Business Suite. Wdrożenie systemu rozpocznie się w drugiej połowie roku. Pierwsze projekty pilotażowe zostaną przeprowadzone w spółkach zależnych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Uruchomienie systemu we wszystkich zakładach produkcyjnych spółki jest planowane na koniec roku 2006.

Wprowadzenie rozwiązań SAP ma na celu usprawnienie relacji z klientami i efektywniejsze zintegrowane zarządzanie rozbudowaną organizacją spółki, na którą składają się m.in: zakłady produkcyjne w Polsce (Myślenice, Kraków, Kraków-Bieżanów, Bydgoszcz, Szczecin), biura handlowe oraz spółki zależne na świecie, takie jak Copper Cable Company w Wielkiej Brytanii, Enercom w Niemczech oraz ENAC w USA.