Rynek cyberbezpieczeństwa w przemyśle osiągnie wartość 43 mld USD w okresie do 2032 r.

Fot. freepik

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Future Market Insights wskazują, że wartość rynku cyberbezpieczeństwa w przemyśle wzrośnie do 43 miliardów dolarów do 2032 roku.

Na podstawie badania przeprowadzonego przez Future Market Insights, certyfikowaną przez stowarzyszenie ESOMAR firmę zajmującą się badaniem rynku i doradztwem, przewiduje się, że rynek cyberbezpieczeństwa przemysłowego odnotuje skumulowany roczny wskaźnik wzrostu CAGR na poziomie 7,7% w okresie prognozy obejmującym lata 2022–2032. Future Market Insights przewiduje, że wartość światowego rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego będzie wyceniona na 20,7 miliarda dolarów w 2022 roku i ma osiągnąć 43,5 miliarda dolarów do 2032 roku.

Prognozuje się, że rynek cyberbezpieczeństwa przemysłowego będzie się rozrastał ze względu na rosnącą adopcję w całym przemyśle nowych technologii, takich jak sieci 5G, analityka Big Data oraz sztuczna inteligencja (AI). Przewiduje się, że popyt na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w różnych gałęziach przemysłu wzrośnie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania, takie jak zapory sieciowe, programy antywirusowe i systemy wykrywania włamań (IDS).

W okresie objętym prognozą zapotrzebowanie na rozwiązania cyberbezpieczeństwa przemysłowego w regionie Azji i Pacyfiku będzie rosło w najszybszym tempie. Główne firmy w Chinach, Indiach, na Tajwanie, w Japonii, Australii, Korei Południowej oraz krajach ASEAN (Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos, Mjanma, Kambodża) koncentrują swoje wysiłki na aplikacjach cyberbezpieczeństwa opartych na chmurze. W wymienionych krajach przemysł produkcyjny obejmuje dużą liczbę małych i średnich firm (MŚP) oraz firm typu start-up.

Ponadto przewiduje się, że zwiększona penetracja Internetu w różnych regionach globu przyczyni się do wzrostu udziału w rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego. Również zwiększona adopcja rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) w przemysłowych systemach sterowania i aplikacjach bezpieczeństwa w chmurze napędza wzrost wielkości rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego.

Przewiduje się, że w nadchodzących latach rosnąca adopcja rozwiązań bezpieczeństwa w chmurze oraz Internetu Rzeczy w przemysłowych systemach cyberbezpieczeństwa będzie napędzać ekspansję rynku. Ponieważ codziennie we wszystkich gałęziach przemysłu są generowane ogromne ilości danych oraz informacji, jednym z rozwijających się trendów rynkowych jest integracja przemysłowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa z nowoczesnymi usługami w chmurze, powiedział jeden z analityków rynku w firmie Future Market Insights.

Cztery kluczowe wnioski z raportu dotyczącego cyberbezpieczeństwa przemysłowego

  • Przewiduje się, że oprogramowanie będzie miało największy udział w rynku. Obecnie odnotowywany jest zwiększony popyt na takie rozwiązania jak zabezpieczenia przed atakami DDoS, firewalle (zapory ogniowe), szyfrujące dane w systemach SCADA, bezpieczeństwo wirtualizacji (albo wirtualizacja bezpieczeństwa), programy antywirusowe i antymalware, narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych (backup & recovery) oraz inne rozwiązania programowe.
  • Oczekuje się, że rynek bezpieczeństwa aplikacji w chmurze będzie rósł w najszybszym tempie. Wynika to głównie z coraz częstszego korzystania z technologii chmury w przemyśle ciężkim.
  • Oczekuje się, że przemysł dyskretny, wytwarzający produkty konsumenckie, zdominuje rynek. Popyt na urządzenia obsługujące IoT, sieci 5G i rozwiązania Przemysłu 4.0 napędza wzrost wartości tego rynku.
  • Oczekuje się, że Ameryka Północna i Europa będą miały znaczący udział w rynku. Wzrost inwestycji w rozbudowę bezpiecznej infrastruktury IT w całym przemyśle motoryzacyjnym jest w dużej mierze odpowiedzialny za wzrost regionalny.

Zwiększone wydatki na infrastrukturę jako usługę (IaaS)

Wkrótce spodziewany jest wzrost wydatków na infrastrukturę jako usługę (IaaS) i narzędzia do przetwarzania danych w chmurze. Inwestycje te pomogą sprzyjać różnym perspektywom wzrostu i popytowi na cyberbezpieczeństwo w zastosowaniach przemysłowych. Główne firmy z branży cyberbezpieczeństwa w przemyśle to: Schneider Electric SE, Rockwell Automation Inc, CyberArk Software Ltd, ABB Ltd. i Bayshore Networks Inc., które dominują na rynku.

Firmy te koncentrują się na adoptowaniu nowych planów rozwoju organicznego i nieorganicznego, aby zwiększyć swoją pozycję na rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego oraz przyciągnąć więcej klientów. Ponadto główni gracze koncentrują się na zakończeniu trwających inwestycji oraz inicjatywach biznesowych, aby odzyskać swoją pozycję na rynku.

Inne kluczowe wydarzenia na rynku globalnym zostały podkreślone poniżej:

  • Firma IBM Corporation wypuściła w sierpniu 2022 roku rozwiązanie Secure Access Service Edge (SASE), które ma pomóc przedsiębiorstwom we wdrażaniu zabezpieczeń dostarczanych w chmurze bliżej użytkowników i urządzeń uzyskujących dostęp do zasobów korporacyjnych. SASE to oparte na chmurze rozwiązanie, które łączy w sobie technologie sieci definiowanej programowo (SDN) oraz bezpieczeństwa sieciowego.
  • Firmy Honeywell International Inc. i Acalvio Technologies (USA) połączyły siły i w styczniu 2022 r. wypuściły na rynek HTDP – platformę zaprojektowaną do identyfikacji znanych oraz nowych cyberataków w środowiskach OT budynków handlowych. Aby pokrzyżować plany hakerom, wyrafinowany aktywny system obronny wykorzystuje autonomiczne metody wczesnego i trafnego wykrywania cyberataków i zapewnia bardzo dokładne wykrywanie zagrożeń.
  • Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ulepszone rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa technologii operacyjnej (OT) w przemyśle energetycznym, procesowym i hybrydowym (m.in. medyczny, farmaceutyczny, metalurgiczny oraz kopalnie), firma ABB Ltd. (Szwajcaria) w marcu 2022 roku połączyła siły z Nozomi Networks (USA), głównym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i widoczności OT oraz IoT. W wyniku tego połączenia wyrafinowane rozwiązania Nozomi Networks, zwiększające odporność operacyjną i widoczności sieci w czasie rzeczywistym, zostały zintegrowane z klientami ABB w zakresie automatyzacji i digitalizacji na całym świecie.

Future Market Insights jest partnerem merytorycznym CFE Media and Technology.