INFOSYSTEM 2005: Informatyka dla przemysłu, biznesu i administracji

Złoty Medal MTP

„Wiedza dla optymalizacji kosztów i zwiększenia bezpieczeństwa inwestycji ICT w przemyśle, biznesie i administracji” – pod takim hasłem odbywały się w Poznaniu 20–23 czerwca Targi i Forum Zastosowań Telekomunikacji i Informatyki Infosystem 2005/Forum ICT. Ze względu na ofertę wystawców oraz profil odbiorców ekspozycji i prezentacji Infosystem zorganizowano w tym roku po raz pierwszy wraz z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii: Innowacje Technologie Maszyny – ITM Polska.

W tegorocznej edycji targów uczestniczyło około 50 wystawców z całego świata, w tym z: Austrii, Chin, Polski, Niemiec, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, USA, Węgier. Według organizatorów wystawę odwiedziło 21 000 zwiedzających (łącznie z ITM Polska), w tym ponad 300 dziennikarzy.

Na konferencjach Infosystemu w charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele firm: Business Telecom Poland, Cisco Systems, DSA Polska, Epicor|Scala Polska, Exatel, FDI Consulting, IDS Scheer, IFS, IM Partner, JTC, Maxdata, NextiraOne, Rodan Systems, SAP, Toshulin AS.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez serwis Hacking.pl i MTP pt. „Hacking live”: demonstracja włamań do systemów, kryptografia, łamanie szyfrów. Przedstawiciele Hacking.pl wcielili się w postacie hakerów i na oczach publiczności dokonywali prób łamania zabezpieczeń systemów informatycznych.

Złoty Medal MTP

22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie Złotych Medali MTP. Tymi nagrodami zostają uhonorowane najlepsze produkty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i prezentujące wysoki poziom jakości. Wśród wyróżnionych znalazł się wystawca Targów i Forum Zastosowań Informatyki i Telekomunikacji Infosystem 2005/Forum ICT.

Stoisko redakcji MSI, patrona prasowego targów Infosystem

Za zintegrowany system zarządzania procesami ARIS Collaborative Suite Złoty Medal MTP otrzymała firma IDS Scheer AG, Niemcy (zgłaszający: IDS Scheer Plaut Polska). – Złoty Medal MTP to dla nas ogromne wyróżnienie – mówił Grzegorz Pindur, prezes zarządu IDS Scheer Polska. – W Polsce już 230 przedsiębiorstw korzysta z ARIS-a, a w świecie jest już 44 000 jego użytkowników.

Targi Infosystem, które w przeszłości funkcjonowały jako samodzielna impreza, w tym roku zostały włączone do targów ITM Polska 2005. Niestety, nie ożywiło to ekspozycji. Na tle innych tętniących życiem pawilonów, gdzie pracowały wielkie maszyny i przewijały się tłumy zwiedzających, wydawała się „apatyczna”. Stoiska stłoczono w małej hali, ekspozycja ograniczała się do ulotek.

Czy w kolejnej edycji Targów i Forum Zastosowań Informatyki i Telekomunikacji Infosystem 2006/Forum ICT organizatorzy wprowadzą jakieś zmiany, które wpłyną na ożywienie? Przekonamy się za rok. (ej)