Bouygues Construction i Dassault Systèmes rozszerzają współpracę, aby przyspieszyć cyfrową transformację w branży budowlanej

Dassault Systèmes i Bouygues Construction ogłosiły odnowienie strategicznego partnerstwa mającego na celu otwarcie nowych horyzontów w branży budowlanej.

Odnowienie partnerstwa na kolejne trzy lata pozwoli na przyspieszenie badań i stworzenie opartych na chmurze, dostosowanych do urządzeń mobilnych modularnych rozwiązań, które pomogą przekształcić rozbudowane, podzielone  ekosystemy i sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju branży.

Obie firmy skoncentrują się przede wszystkim na zapewnianych przez platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes możliwościach współpracy w ramach cyklu życia projektu, a także tworzeniu i modelowaniu linii produktów, w których interakcje z programistami, architektami, podwykonawcami, dostawcami oraz klientami zostają uproszczone i usprawnione. Platforma zapewnia pracownikom budowlanym możliwości współpracy i innowacji, które wpisują się w cały ekosystem projektu.

Wirtualny bliźniak konstrukcji będzie wykorzystywany od fazy projektowej do etapu eksploatacji. Takie podejście umożliwia projektowanie konstrukcji na podstawie sposobu użytkowania budynku. Procesy w poszczególnych fazach projektu można następnie uprzemysłowić, planując je na wczesnym etapie i wdrażając na miejscu w najdrobniejszych szczegółach. Takie podejście pozwoli na oszczędności energii oraz nowe praktyki w zakresie zarządzania zasobami i odpadami.

Szerokie portfolio funkcjonalności ma na celu zwiększenie produktywności w terenie, poprawę jakości, zmniejszenie liczby błędów, umożliwienie zgodności z nowymi standardami zrównoważonego rozwoju i większej przewidywalności w realizacji projektu.

W sektorze budowlanym zostaną zastosowane trzy rozwiązania branżowe oparte na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes: „Integrated Built Environment”, „Inclusive Urban Future” oraz „Building Design for Fabrication.”

Philippe Bonnave, prezes i dyrektor generalny Bouygues Construction: „Każdy projekt jest wyjątkowy i ma własny, specyficzny zestaw wymagań. Wyzwania, przed którymi stoimy, aby sprostać oczekiwaniom użytkowania, stają się coraz bardziej złożone. Dzięki naszej współpracy z Dassault Systèmes przyjmujemy inne podejście w budownictwie z korzyścią dla naszych klientów i potencjalnie dla poprawy sposobu, w jaki sektor radzi sobie z wyzwaniami środowiskowymi. Te zmiany można osiągnąć jedynie poprzez zaangażowanie wszystkich interesariuszy projektu w tworzenie wirtualnego bliźniaka. Tak wysoki poziom współpracy wymaga pojedynczej platformy cyfrowej, która połączy cały ekosystem”.

Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes: „Ekosystemy i projekty stają się coraz bardziej złożone i wieloskalowe. Jesteśmy przekonani, że renesans branży budowlanej – który uczyni ją bardziej zrównoważoną i efektywną kosztowo – jest możliwy. Ten nowy poziom integracji zmniejszy ilość odpadów i usprawni cykl życia konstrukcji, zapewniając równocześnie pracownikom na budowie nowe możliwości współpracy i wprowadzania innowacji. Sukces naszych obecnych projektów z Bouygues Construction wymaga przyspieszonej i rozszerzonej współpracy w celu uwzględnienia szerokiej gamy projektów budowlanych. Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia nową generację opartych na chmurze, mobilnych doświadczeń wirtualnych bliźniaków, tym samym usprawniając branżę i czyniąc ją bardziej zrównoważoną”.


Dassault Systèmes