Konkurencyjność produkcji i logistyki

Organizowana przez firmę QAD Polska 26 kwietnia w Warszawie konferencja „Siła produkcji i logistyki” adresowana jest przede wszystkim do praktyków z produkcyjnych firm przemysłowych, reprezentujących branże: elektroniczną, elektrotechniczną, maszyn, części i urządzeń przemysłowych oraz dostawców przemysłu motoryzacyjnego.

Zaproszeni goście, w tym Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, wskażą jak konkurować na rynkach globalnych, a także podpowiedzą, czego możemy się nauczyć od azjatyckich i europejskich tygrysów. Tomasz Słoniewski, przedstawiciel firmy analitycznej IDC, omówi trendy w produkcji oraz zaprezentuje kierunki rozwoju inwestowania w systemy informatyczne wspomagające działania biznesowe.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami organizacyjnymi służącymi budowaniu wartości firmy. Omówione zostaną zaawansowane rozwiązania produkcyjne i logistyczne oparte m.in. na koncepcjach Lean Manufacturing, Justin- Time, Vendor Managed Inventory.

Kolejną szansą podzielenia się doświadczeniami na temat strategii rozwoju firm na nowych rynkach będzie panel dyskusyjny. Jego uczestnicy odpowiedzą na pytania: Jak zwiększyć zdolność firmy do konkurowania w skali globalnej? Jakie procesy biznesowe mogą być efektywnie wspierane technikami teleinformatycznymi?

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na ekspansję na nowe rynki. Muszą budować swoją pozycję zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej. Podczas konferencji zostaną przedstawione strategie i rozwiązania ułatwiające rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych na nowych rynkach, sposoby zwiększania konkurencyjności firm w obliczu zachodzących na rynku zmian związanych m.in. z napływem dużo tańszych chińskich produktów oraz koniecznością sprostania wymaganiom rynku światowego.