Zasilacze dla kotłów centralnego ogrzewania

    Ever, polski producent systemów zasilania awaryjnego, wprowadził do oferty zasilacze awaryjne UPS Ever Specline, przeznaczone do współpracy z gazowymi kotłami centralnego ogrzewania, układami sterowania i automatyki pomp oraz kominków z tzw. płaszczem wodnym.

    Ich głównym zadaniem jest ochrona przed zanikiem napięcia, brakiem zasilania, przepięciami i innymi zagrożeniami wynikającymi z nieprawidłowego zasilania ze strony sieci energetycznej. Zasilacze serii Specline charakteryzują się mocą 200 W pracy ciągłej i 400 W pracy chwilowej. Zostały przetestowane pod względem współpracy z kotłami centralnego ogrzewania czołowych producentów.

    W zasilaczach zastosowano nowatorskie rozwiązania opracowane przez polskich specjalistów firmy Ever. Technologia Clear Digital Sinus umożliwia generację na wyjściu UPS-a napięcia o czystym, sinusoidalnym kształcie sygnału (co daje większe możliwości podłączania urządzeń czułych na kształt napięcia zasilającego, np. pomp i elektroniki w kotłach CO).

    Z kolei Cool Battery Charging to szybki, sprawny układ ładowania akumulatora – skraca czas ładowania oraz wydłuża okres eksploatacji akumulatora zasilacza awaryjnego. Wydłużenie czasu pracy zasilaczy serii Specline możliwe jest także przez dokładanie dodatkowych modułów bateryjnych firmy Ever. Alternatywnym rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie akumulatora samochodowego.