Producent mebli ze Słupska z rozwiązaniem Columbus IT

    Pracę w zintegrowanym systemie Microsoft Dynamics AX rozpoczęła firma AJ Słupsk, specjalizująca się w produkcji mebli biurowych. Projekt trwał trzy miesiące.

    W tym czasie Microsoft Dynamics AX, wdrożony w standardowej wersji, objął pięć kluczowych obszarów w firmie. – Finanse, Zakupy, Sprzedaż, Magazyn oraz Produkcję – wymienia Michał Słabowski, project manager Columbus IT odpowiedzialny za wdrożenie w AJ Słupsk.

    Obecnie każda operacja po zarejestrowaniu w zintegrowanym systemie automatycznie uaktualnia dane w pozostałych obszarach. Dzięki temu firma – w oparciu o bieżące informacje – może podejmować optymalne działania. – Na przykład, już na etapie składania zamówienia na materiały potrzebne do produkcji mebli – dodaje Michał Słabowski.  

    Menedżer na podstawie wpływających zamówień sprzedaży i bomów produkcyjnych potrafi dokładnie zaplanować termin dostawy, rodzaj surowca czy półproduktu w takich ilościach, jakie są aktualnie potrzebne do produkcji. – Tym samym  firma nie ryzykuje ani zamrożeniem kapitału ani opóźnieniem w realizacji zleceń – wyjaśnia Michał Słabowski.       

    Wcześniej Columbus IT zrealizował projekty wdrożeniowe m.in. w Bo Concept, Coming Poland i Szynace-Meble.