Nowy dyrektor zarządzający Avaya

Jakub Abramczyk zastąpił Wojciecha Głownię na stanowisku dyrektora zarządzającego w polskim oddziale firmy Avaya, dostawcy oprogramowania i systemów do komunikacji biznesowej oraz usług w tej dziedzinie. Będzie odpowiadał za działania firmy również na rynku czeskim i słowackim.

Nowy dyrektor zarządzający dostrzega spory potencjał ekspansji firmy w Polsce. – Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do sektorów, w których Avaya nie jest w tej chwili obecna – mówi Jakub Abramczyk. – Na polskim rynku widzimy jeszcze sporo miejsca dla wdrożenia naszych rozwiązań. Jednym z priorytetów naszej strategii będzie rozwój kanału partnerskiego.

Jakub Abramczyk ma dziesięcioletnie doświadczenie w branży nowych technologii. Zdobywał je, pracując dla takich firm, jak: Lucent Technologies, Symbol Technologies i Motorola. Pracował w polskim oddziale firmy Avaya od października 2000 r. do marca 2004 r. jako szef działu Connectivity Solutions. Przed powrotem do firmy Avaya był szefem działu rozwiązań korporacyjnych w firmie Motorola, utworzonym po przejęciu Symbol Technologies

Jakub Abramczyk studiował w australijskim Royal Melbourne Institute of Technology oraz na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Jego hobby: latem kite surfing, zimą snowboard, a ostatnio – gra w golfa.