Nowy dyrektor ds. technologii w Emerson Network Power

12 lutego 2009 r. Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson, specjalizująca się w zapewnianiu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla biznesu (Business-Critical Continuity), powierzyła Victorowi Lee, dyrektorowi ds. technologii zarządzanie innowacjami technicznymi we wszystkich 12 centrach kompetencyjnych firmy.

Zadaniem Lee jest poprawa spójności platform rozwojowo-badawczych zajmujących się problemami ciągłości działania systemów o znaczeniu krytycznym w branżach centrów danych, telekomunikacyjnej i alternatywnych źródeł energii oraz w środowiskach przetwarzania energii.

Według Lee takie podejście będzie mieć istotne znaczenie dla świata gospodarki, w którym nawet drobny przestój może mieć poważne konsekwencje dla biznesu. Warunki gospodarcze przyczyniły się do zmiany podejścia do ciągłości działania systemów biznesowych i rosnącego zainteresowania energooszczędnymi technologiami i aplikacjami.

– Emerson Network Power musi nieustannie mobilizować siebie i rynek do opracowywania innowacyjnych technologii, które ułatwiają życie naszym klientom i podnoszą konkurencyjność biznesu – mówi Victor Lee. – Zajmuję się ukierunkowywaniem naszych działań na wyzwania stawiane przed systemami zapewniającymi ciągłość działania poprzez innowacyjne podejście do rozwiązań konwencjonalnych, jak też poświęcanie większej uwagi przyjaznym dla środowiska, alternatywnym technologiom energetycznym.

Victor Lee założył w 2000 r. w Teksasie firmę Innoveta Technologies (obecnie TDK Innoveta. Inc), której był prezesem i dyrektorem generalnym. Wcześniej piastował stanowisko członka kadry zarządzającej w AT&T/Bell Laboratories/Lucent Technologies, gdzie przepracował 17 lat. W czasie swej kariery zawodowej zarejestrował 15 patentów w USA.