Nowe karty sieciowe 3G oraz router 3G od D-Linka

  Do uzyskania mobilnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy karta SIM dowolnego operatora sieci komórkowej i karta sieciowa 3G lub router 3G. Trzy takie urządzenia firmy D-Link – karty DWM-152, DWM-156 oraz router DIR-457 – dające dostęp do szerokopasmowego Internetu właśnie pojawiły się na rynku.

  Karty sieciowe USB HSDPA pełnią funkcję mobilnego modemu 3G. Podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do szerokopasmowych sieci mobilnych. Karty są uniwersalne, współpracują z kartami SIM wszystkich operatorów komórkowych. Karty mogą być również używane z routerami D-Link  jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3G przez kilku użytkowników, podłączenie kilku komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi (np. serwerów wydruku czy dysków sieciowych). Karta DWM-152 charakteryzuje się prędkością przesyłu danych do 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

  DIR-457 to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Jest idealnym urządzeniem dla każdego, kto potrzebuje dostępu do Internetu w podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom i baterii działającej przez dwie godziny podczas transferu danych, DIR-457 zapewnia pełny komfort użytkowania sieci dowolnym miejscu. Router umożliwia dzięki wbudowanemu modułowi 3G również łączność w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch™ lub Nintendo DS™. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

  Internet mobilny cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Jak pokazały badania D-Link Technology Trend obecnie z dostępu do sieci w ten sposób korzysta co dziesiąty internauta (w zeszłym roku takich osób było dwa razy mniej). Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niezależność od tradycyjnej infrastruktury sieciowej i wygoda użytkowania.

  Dostępność i sugerowane ceny detaliczne

  DWM-152, DWM-156, DIR-457 – dostępne na rynku

  ceny:

  DWM-152 – 339 PLN netto

  DWM-156 – 379 PLN netto

  DIR-457 – 999 PLN netto