Moduły I/O ICP DAS serii ET-7000

    Oferta JM elektronik została rozszerzona o moduły we/wy ET-7000 z wbudowanym serwerem WWW umożliwiającym zdalne konfigurowanie, monitorowanie i sterowanie z wykorzystaniem przeglądarki internetowej, pełniącej tutaj funkcję niejako interfejsu HMI. Urządzenia te obsługują standard Modbus/TCP dając tym samym możliwość dostępu do danych pomiarowych oprogramowaniu typu SCADA.

    Rodzina modułów ET-7000 składa się między innymi z: urządzeń umożliwiających pomiar temperatury za pomocą termopar, czujników  rezystancyjnych RTD, czujników  termistorowych, pomiar napięcia i natężenia prądu,  urządzeń wielofunkcyjnych posiadających jednocześnie we/wy cyfrowe i analogowe, modułów we/wy cyfrowych z licznikami 32 bit oraz modułów wyjść przekaźnikowych typu Photo-Mos.

    Moduły ICP DAS serii ET-7000 zostały zaprojektowane do pracy w aplikacjach przemysłowych  związanych z monitorowaniem i pomiarami procesów, stąd ich konstrukcja jest odporna na trudne warunki pracy dzięki dwustronnemu zabezpieczeniu przez zakłóceniami i udarami (po stronie wejść cyfrowych i Ethernetu). Dodatkowo moduły te przystosowane są do zasilania napięciem stałym z zakresu 10-30 VDC  z zabezpieczeniem przed odwrotnym podłączeniem napięcia oraz mogą pracować w szerokim zakresie temperatur pracy  -25°C to +75°C.

    www.ieiworld.pl