ReadyNAS – napęd do instalacji w obudowach rackowych

  NETGEAR, dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, zapowiedział rozszerzenie linii produktów ReadyNAS® dla małych i średnich przedsiębiorstw o nową pamięć masową do montażu w szafach rackowych i oprogramowanie do zdalnego dostępu. ReadyNAS 2100 jest wysokiej jakości systemem pamięci masowych o wysokości 1U, z możliwością zamontowania 4 napędów dyskowych. Umożliwia przechowywanie, dzielenie i ochronę przed awarią danych w sieciach LAN i WAN oraz zwiększenie przestrzeni na dane w prosty sposób. Ultra kompaktowy ReadyNAS 2100 wykorzystuje najnowocześniejsze dyski twarde i pamięci z korekcją błędów Error Correction Code (ECC) w celu osiągnięcia najwyższej jakości i niezawodności. System korzysta również z architektury Intel® Architecture uzyskując dwukrotnie większą wydajność od konkurencyjnych systemów 1U. Kompaktowy format urządzenia powoduje 100 procentowy przyrost gęstości w szafach rackowych, dzięki możliwości łączenia urządzeń tylnymi panelami.

  W połączeniu z oferowanymi do tej pory urządzeniami ReadyNAS Pro i ReadyNAS NVX nowa linia rackowych systemów rozszerza ofertę ReadyNAS dla małych i średnich firm – powiedział Mark Song, product manager w dziale Network Storage Business Unit firmy NETGEAR. – Planujemy dostarczyć kompletną gamę produktów dla firm z sektora SMB, a nasze systemy ReadyNAS rozwiązują szereg problemów związanych z zarządzaniem danymi, jak np. zarządzaniem pojemnością, dostępem, archiwizacją czy odzyskiwaniem danych za pomocą jednego systemu. Dzięki ReadyNAS administratorzy sieci mogą wyeliminować podstawowe problemy użytkowników i zarządzać rozbudowanym środowiskiem bez konieczności posiadania eksperckiej wiedzy.

  ReadyNAS 2100 oferuje wszystkie funkcje wolnostojącego czterodyskowego napędu ReadyNAS NVX przeznaczonego dla rynku SMB, ale w formie systemu rackowego o wysokości 1U. System wykorzystuje innowacyjną modularną formę w postaci zintegrowanej płyty systemowej „X-CHANGE” z zasilaniem i wentylatorami. Obudowa o głębokości zaledwie 12 cali ułatwia serwisowanie i umożliwia łączenie urządzeń tylnymi panelami. Użytkownicy ReadyNAS 2100 ucieszą się na pewno z powodu niskiego zużycia energii, dzięki zastosowaniu zaawansowanych układów firmy Intel i opcji inteligentnego zarządzania mocą. Sekwencyjne zwiększenie prędkości dysków w czasie pracy lub jej zmniejszanie w trybie czuwania, pozwala zmniejszyć całkowity pobór mocy do poziomu poniżej 80 W.

  Przechowywanie: RedayNAS 2100 pozwala partnerom handlowym, wymagającym rozwiązań wykorzystywanych w szafach rackowych, zaoferować swoim klientom najnowsze produkty linii ReadyNAS. Za pomocą jednej platformy mogą korzystać z archiwizacji i odtwarzania danych w mieszanych środowiskach klienckich, wirtualizować podstawowe dane o serwerach oraz komputerach biurkowych lub dzielić pliki między platformami Nawet duże korporacje mogą wykorzystywać rozwiązania NETGEAR w oddziałach firm.

  Dzielenie: ReadyNAS 2100 oferuje obsługę plików (NAS) i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac. System operacyjny ReadyNAS RAIDiator współpracuje z protokołem Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając korzystanie z oryginalnych plików Mac bez jakichkolwiek ograniczeń, jak również Time Machine w systemach Mac OS X Leopard.

  Funkcja ReadyNAS Remote pozwala użytkownikom przenosić pliki poprzez „przeciąganie” między komputerami z systemami Mac i Windows oraz pamięciami ReadyNAS za pomocą bezpiecznych połączeń. Nie jest konieczna konfiguracja firewalli, połączeń VPN czy skomplikowanych rozwiązań dostępu do danych przez przeglądarkę.

  Ochrona: NETGEAR ReadyNAS 2100 jest jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń do archiwizacji danych, oferując standardowe oprogramowanie Continuous Data Protection (CDP), jak również rozproszony serwis archiwizacyjny ReadyNAS Vault. ReadyNAS Vault automatycznie przenosi kopie archiwów do internetowych centrów danych , skąd można je potem pobrać w razie awarii lub utraty danych. Użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z mechanizmów Time Machine do archiwizacji danych z wielu komputerów w jednej pamięci masowej, a następnie pobrać je be konieczności posiadania wiedzy eksperckiej.

  ReadyNAS 2100 z dyskami o pojemności 2TB będą dostępne od czerwca 2009 r. poprzez sprzedawców VAR w cenie od 1899 USD + VAT. Model z 8 TB przestrzeni dyskowej będzie dostępny pod koniec roku. Wszystkie systemy ReadyNAS są standardowo wyposażone w oprogramowanie ReadyNAS Remote. Do urządzenia dokładana jest 30-dniowa, darmowa wersja ReadyNAS Vault. Systemy ReadyNAS chronione są pięcioletnią gwarancją.

  www.readynas.com