Czytnik RFID firmy Intermec IF5

    Technologia RFID to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się technik automatycznej identyfikacji. Wzrost jej popularności w ostatnich latach związany jest m.in. z ustanowieniem globalnych standardów, poprawą efektywności oraz obniżeniem kosztów wdrażania.

    Do zróżnicowanej linii czytników RFID firmy Intermec dołączył ostatnio IF5 – inteligentny czytnik stacjonarny, który filtruje informacje ze znaczników, monitoruje zewnętrzne czujniki i steruje wskaźnikami dźwiękowymi i wizualnymi, odczytuje i zapisuje identyfikatory RFID.

    Czytnik zawiera zasilane obwody wejścia-wyjścia ogólnego przeznaczenia (GPIO), które umożliwiają bezpośredni monitoring i kontrolę urządzeń peryferyjnych, takich jak detektory obecności oraz świetlne kontrolki, bez potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń i źródeł zasilania.

    Jest wyposażony w wewnętrzny zasilacz z automatycznym dostosowaniem zakresu, obsługą IPv4 i IPv6 oraz łączem radiowym 802.11b/g z certyfikatem CCX, co ułatwia integrację z istniejącą infrastrukturą w standardach Ethernet lub Wi-Fi.

    www.skk.com.pl