Zwarte szyki: Columbus Polska, CIG i Alatus

Columbus IT Partner, największy na świecie partner Microsoft Dynamics, obecny jest w 28 krajach z główną centralą w Danii. Zrealizował 5000 projektów w 58 krajach. W Polsce firma, znana do tej pory jako Columbus Polska, połączyła się z Creative Innovation Group, polską firmą konsultingową IT, i przejęła od Alatusa dział Microsoft Dynamics NAV.

Creative Innovation Group z Warszawy specjalizuje się we wdrożeniach Microsoft Dynamics AX w średnich i dużych firmach w Polsce. Realizowała wiele projektów w Europie i Azji. Firma Alatus koncentruje się na wdrożeniach systemu Microsoft Dynamics NAV w sektorze MSP.

– Korzyści z fuzji, która jest odpowiedzią na konsolidację rynku IT z jednej strony, a z drugiej na ekspansję rodzimych firm w kraju i za granicą, widoczne są gołym okiem. (…) Klienci oczekują nie tylko pełnej i atrakcyjnej pod względem cenowym oferty, przygotowanej z myślą o rozwijających się firmach, ale też mocnej drużyny konsultantów, którzy się uzupełniają i posiadają doświadczenie w wielu branżach w Polsce i za

granicą – wyjaśnia powody fuzji Manoj Nair, nowy prezes Columbus Polska, do niedawna szef Creative Innovation Group.

Nowy ponad 50-osobowy Columbus Polska wdraża Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics NAV, a także najnowszy system Microsoft Dynamics CRM. Oprócz tego firma oferuje pięć – zbudowanych w systemie MBS – rozwiązań dedykowanych: dla handlu detalicznego (Columbus Retail Suite), branży motoryzacyjnej (Columbus Car Solutions), farmaceutycznej i chemicznej (Columbus Pharma Suite), a także Targit Analysis Suite (hurtownia danych) oraz Columbus Service Manager dla sektora usługowego.

Ofertę uzupełnia oprogramowanie Roadnet 5000 do optymalizacji zarządzania transportem i dystrybucją (producentem jest UPS LT), wdrażany obecnie w polskich oddziałach Pepsi Co. i Nestle.