Złoty środek MIS-a

Co daje firmom wdrożenie systemu IT? – Informatyka to narzędzie, które, wykorzystane umiejętnie, pozwala skutecznie optymalizować procesy i wspierać zarządzanie firmą – uważa Krzysztof Lewicki, który został nowym szefem realizacji w firmie MIS S.A.

W branży IT Krzysztof Lewicki pracuje od 14 lat, chociaż wybierając kierunek studiów – budownictwo na Politechnice Śląskiej – miał inne plany zawodowe. – Komputery dopiero wchodziły do powszechnego użytku, więc IT w rozumieniu masowym to była wówczas pewna nowość. Niemniej jednak informatyka zafascynowała mnie na tyle, że szybko się przebranżowiłem – mówi Krzysztof Lewicki, nowy dyrektor realizacji w firmie MIS S.A., dostarczającej kompleksowe rozwiązania informatyczne wspierające zarządzenie wiedzą i informacją.

W rezultacie od początku swojej pracy zawodowej Krzysztof Lewicki związany był z firmami czysto informatycznymi m.in. jako programista i wdrożeniowiec, a z czasem jako szef zespołów realizacyjnych. Dużym wyzwaniem, bogatym w doświadczenia, była dla niego praca w firmie Cargoforte, w której zajmował się budową działu informatyki oraz informatyzacją procesu spedycyjno-logistycznego i zarządzania jakością. – Dzięki temu poznałem oczekiwania różnorodnych klientów i nauczyłem się, kiedy dostawca systemu IT powinien spełniać oczekiwania klienta, a kiedy przekonywać do proponowanych przez siebie rozwiązań – tłumaczy Krzysztof Lewicki. Jak dodaje, w biznesie jest wyznawcą współpracy opartej na równowadze obydwu partnerów. – Klient i dostawca muszą mieć poczucie, że współpracują na zasadach pewnej równowagi, dążąc wspólnie do tego, aby przedsięwzięcie okazało się sukcesem – przekonuje Krzysztof Lewicki.

Co według Krzysztofa Lewickiego jest najważniejsze dla klientów decydujących się na wdrożenie systemów informatycznych? Solidność i terminowość to podstawowe wartości, których oczekują klienci.

W firmie MIS S.A. Krzysztof Lewicki będzie zarządzać 20-osobowym zespołem programistów, wdrożeniowców i analityków. Cel nowego dyrektora to wykorzystanie całego potencjału, jaki drzemie w firmie.