System obsługi ofert transportowych w Azotach

  Azoty Tarnów są pierwszą polska firmą chemiczną, która wprowadza nowoczesny system obsługi ofert transportowych (SOOT) za pomocą internetowych aukcji dla przewoźników samochodowych. Od 1 września br. zarejestrowani przewoźnicy  będą mogli składać internetowe oferty na zapotrzebowanie transportowe tarnowskiej spółki. System umożliwi internetową licytację ofert, w której widoczna będzie aktualna najniższa oferowana cena bez wskazania danych konkurencyjnego oferenta.

   

  –  Po wprowadzeniu konkretnego zapotrzebowania przez Dział Logistyki, tj. typu, tonażu ładunku i trasy, wszyscy zarejestrowani przewoźnicy będą mogli zgłaszać swoje oferty. Wszyscy będą znać najniższą aktualną cenę, jaka jest oferowana. Co ważne z punktu widzenia transparentności aukcji,  podgląd on-line nad przebiegiem licytacji będzie miał Zespół ds. Przetargów – wyjaśnia Tomasz Wałęga, kierownik Działu Logistyki AZOTÓW Tarnów.

   

  W porównaniu do tradycyjnej metody obsługi logistycznej, polegającej na każdorazowym kierowaniu ofert i zapytań do firm transportowych tradycyjnymi metodami (faks, telefon) lub wdrażaniu procedur  przetargowych, aukcje internetowe tarnowskiej firmy pozwolą na uproszczenie i skrócenie czasu wyboru przewoźników oraz dostęp do najtańszych aktualnych ofert rynkowych na usługi transportowe.

   

  – Z jednej strony optymalizujemy koszty i procedury logistyczne. Z drugiej, wychodzimy naprzeciw wszystkim firmom transportowym, które są gotowe oferować naszej firmie wysoką jakość i konkurencyjne ceny.  Dodatkowo system powinien usprawnić obsługę logistyki na tzw. trudnych trasach, jak np. Skandynawia, czy Portugalia, które będą mogły być obsługiwane przez przewoźników aktywnych w tamtych regionach – dodaje Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy AZOTÓW Tarnów.

   

  Od 1 września na witrynie internetowej tarnowskiej firmy www.azoty.tarnow.pl zostanie opublikowany specjalny link, prowadzący do panelu  umożliwiającego rejestrację i składanie ofert przez zainteresowane firmy transportowe.