System ERP dla firmy produkcyjnej

W roku 2008 firma Eurocast podjęła decyzję o wdrożeniu pakietu ERP. Odbyło się jedenaście prezentacji różnych dostępnych na terenie Polski pakietów, spośród których kierownictwo firmy wybrało pakiet TETA Constellation. Wdrożenie realizował partner TETY – firma IT-REM z Gdańska.

Eurocast zajmuje się produkcją i metalizacją różnego rodzaju folii, w tym folii przeznaczonej do kontaktu z żywnością oraz do produkcji opakowań. Spółka także sprzedaje folie metalizowane oraz wykonuje usługi metalizacji folii.

W Eurocast wszelkie działania podporządkowane są obsłudze procesów produkcyjnych, logistycznych i handlowych. Przedsiębiorstwo funkcjonuje wg strategii „produkcja na zamówienie” (ang. make-to-order). W firmach tego typu charakterystyczna jest bogata oferta produktowa (dotyczy to różnych rodzajów folii, ale także możliwych wariantów w zakresie grubości, szerokości i długości) i ograniczona ilość surowców (granulatów) wykorzystywanych do produkcji, dla których przechowuje się odpowiednie stany zapasów. Istotna jest sprawna obsługa zamówień sprzedaży i ich realizacja w rozsądnie krótkiej perspektywie czasowej.

„Dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa oraz wprowadzenie nowych technologii produkcyjnych przyspieszyły decyzję o zakupie systemu dwujęzycznego ERP, który będzie kompleksowo wspomagał zarządzanie włoskich udziałowców w naszej firmie. Ze względu na specyfikę produkcji i jej różnorodność, a także poziom skomplikowania oraz zróżnicowany poziom wymogów naszych klientów nasze oczekiwania co do nowego systemu informatycznego były mocno rozbudowane. Szukaliśmy rozwiązania, które sprostałby naszym oczekiwaniom w stopniu standardowych funkcjonalności i nie wymagało zbyt wielu modyfikacji. Ostatecznie nasz wybór padł na rozwiązania TETY i jesteśmy z tego wyboru zadowoleni” – mówi Szymon Kopeć, Szef Działu Metalizacji i Magazynów w firmie Eurocast kierujący wdrożeniem pakietu TETA Constellation.

Wdrożenie pakietu TETA Constellation w firmie Eurocast to jedno z najbardziej rozbudowanych wdrożeń pakietów ERP w firmach produkcyjnych w Polsce w ostatnich latach. Objęło planowanie i sterowanie produkcją, zarządzanie magazynami, obsługę sprzedaży, zakup, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse i integrację z mobilnymi terminalami. Podczas wdrożenia wykorzystano wbudowany algorytm optymalizacji rozkroju, umożliwiający przygotowywanie planów produkcyjnych przy minimalnej ilości powstających odpadów, mechanizm kontroli wielkości możliwej do obiecania i kolejkowanie metodą skończonych możliwości produkcyjnych.

Cały artykuł do pobrania w pliku [PDF] >>> 

Więcej artykułów o wdrożeniach systemów ERP na stronie firmy TETA S.A.