Rockwell Automation przejmuje Oylo – dostawcę usług w zakresie cyberbezpieczeństwa

Źródło: Unsplash

Rockwell Automation, światowy lider w dziedzinie automatyzacji przemysłowej i transformacji cyfrowej, ogłosił przejęcie firmy Oylo, dostawcy usług w zakresie cyberbezpieczeństwa z siedzibą w Hiszpanii. Głównym obszarem działalności Oylo jest dostarczanie szerokiej gamy usług i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania (ICS), w tym ocen, wdrożeń pod klucz, usług zarządzanych i reagowania na incydenty. Nabycie Oylo umocni łańcuch dostaw i poszerzy ofertę usług cyberbezpieczeństwa Rockwell Automation dostępnych na rynku przemysłowym.

„Wraz z wdrażaniem na halach produkcyjnych koncepcji smart manufacturing, w tym m.in. połączonych ze sobą sieciowo urządzeń, posiadanie kompleksowej strategii cyberbezpieczeństwa obejmującej przemysłową technologię operacyjną (OT) i informatyczną (IT) nigdy wcześniej nie było tak ważne, jak teraz. Naszym celem jest sukces naszych klientów m.in. w zakresie wdrażania koncepcji Connected Enterprise, a specjalistyczna wiedza, którą Oylo wniesie do Rockwell Automation sprawi, że będziemy mogli dzielić się nią z firmami na całym świecie.” – powiedział Frank Kulaszewicz, Senior Vice President, Lifecycle Services w Rockwell Automation.

Przejęcie firmy Oylo potwierdza zaangażowanie firmy Rockwell Automation w dostarczanie najlepszych w swojej klasie usług i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Doświadczenie Oylo w dziedzinie cyberbezpieczeństwa OT uzupełnia wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa IT zdobytą, dzięki niedawnemu przejęciu Avnet Data Security. Nabycie Oylo bezwględnie umacnia łańcuch dostaw i poszerza ofertę usług cyberbezpieczeństwa dostępnych na rynku przemysłowym.

Oylo będzie włączone do  segmentu operacyjnego Lifecycle Services.


Rockwell Automation