Rockwell Automation i Microsoft rozwijają partnerstwo na rzecz transformacji przemysłu

Źródło: Pixabay

Rockwell Automation, Inc. i Microsoft Corp. ogłosiły przedłużenie współpracy partnerskiej o kolejne pięć lat w celu opracowania zintegrowanych, gotowych rozwiązań dla firm produkcyjnych w zakresie wydajności, dzięki zastosowaniu technologii chmury. Połączenie doświadczenia obydwu firm w zakresie IT oraz przemysłu gwarantuje płynną współpracę na rzecz wypracowania rozwiązań, które umożliwią oszczędność kosztów infrastruktury, skrócenie czasu oraz zwiększenie produktywności.

Firmy Microsoft i Rockwell pracują nad dostarczeniem innowacyjnych rozwiązań typu edge-to-cloud, które umożliwiają połączenie między zespołami programistycznymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi za pośrednictwem pojedynczego, zaufanego środowiska danych. Pozwoli to zespołom programistów na cyfrowe prototypowanie, konfigurowanie i współpracę bez inwestowania w kosztowny sprzęt. Dodatkowo, ujednolicone środowisko informatyczne umożliwia zespołom IT i OT nie tylko bezpieczny dostęp do modeli danych i udostępnianie ich w całej organizacji, ale również partnerom biznesowym.

„Dziś wiemy, że żadna firma nie jest w 100% odporna na zmiany, choć zdecydowanie lepiej sobie radzą przedsiębiorstwa posiadające cyfrowe zasoby. Wiadomo również, że będą one rozwijać się w kierunku rozwiązań chmurowych.” –  powiedział Judson Althoff, wiceprezes wykonawczy globalnego biznesu komercyjnego Microsoft. „Cieszymy się, że wspólnie z Rockwell Automation możemy jeszcze bardziej zacieśnić łączącą nas więź, dzięki której przyspieszamy i upraszczamy proces transformacji przemysłu, sprawnie wprowadzając innowacje”.

Do tej pory firmy wspólnie opracowały ponad 20 rozwiązań dla branży Food & Beverage, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej oraz biotechnologii, które sukcesywnie poszerzają i ulepszają ofertę.

„To partnerstwo zapewnia klientom Rockwell Automation i Microsoft holistyczne i proste rozwiązanie na rzecz rozwoju i eksploatacji IIoT, a także usuwa silosy danych, które utrudniają inicjatywy cyfrowej transformacji przemysłowej” – powiedział Blake Moret, prezes i dyrektor generalny Rockwell Automation. „Eliminując podstawową barierę stojącą na drodze do automatyzacji, organizacje przemysłowe tworzą cyfrowe połączenie w ramach przedsiębiorstwa, co z kolei przyspiesza innowacje, maksymalizuje efektywność i optymalizuje procesy”.

„Nasz zespół już widział premierową wersję tego nowo opracowanego rozwiązania – dlatego wszyscy cieszymy się z przedłużenia współpracy między naszymi strategicznymi partnerami, Rockwell Automation i Microsoft” – powiedział Tristan Hunter, GM Automation & Operational Technology w Fonterra Co-operative Group Limited, największej nowozelandzkiej firmie, która odpowiada za 30% światowego eksportu produktów mlecznych. „Bezpieczne przenoszenie danych z naszych lokalnych zasobów w odpowiednim kontekście i zapewnianie nowych przepływów pracy w celu analizowania i uzyskiwania lepszych wyników jest ważne dla utrzymania wysokich standardów firmy Fonterra w wielu naszych zakładach na całym świecie”.

Firmy mogą uzyskać dostęp do rozwiązań Rockwell Automation za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace, przy czym nad wieloma z nich trwają jeszcze prace. Kolejne wspólnie wypracowane rozwiązania zostaną udostępnione klientom Rockwell Automation i Microsoft w pierwszym kwartale 2021 roku w trakcie targów Automation Fair at Home.


Rockwell Automation