RimatriX5 – tańsza eksploatacja systemów IT

Firma Rittal opracowała koncepcję RimatriX5, która umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury IT.

Koncepcja ta opiera się na poprzedzonym wnikliwą analizą optymalnym doborze szaf serwerowych, urządzeń klimatyzacji, zasilania i rozdziału mocy, jak również rozwiązań bezpieczeństwa, monitoringu i zdalnego zarządzania. Minimalizuje to koszty nie tylko utrzymania centrum komputerowego, ale także jego modyfikacji, ponieważ skalowalne i skonstruowane modułowo centrum może zostać w dowolnym momencie rozbudowane lub dopasowane do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa.

Wykorzystując infrastrukturę dobraną według reguł Rittal, można optymalizować m.in. koszty zasilania. Na przykład systemy Rittal UPS, dzięki wydajności na poziomie 95%, umożliwiają zaoszczędzenie nawet kilkunastu tys. zł w czasie typowego okresu użytkowania. Skutecznie chronią infrastrukturę IT przed uszkodzeniami sprzętu, utratą danych oraz przestojami w pracy.

Dzięki zastosowaniu komponentów chłodzących Rittal można obniżyć koszty klimatyzacji nawet o 50%. Specjaliści Rittal doradzają i dobierają najefektywniejsze dla danego środowiska rozwiązania klimatyzacyjne, w tym grodzie korytarzowe, systemy klimatyzacji powietrza obiegowego i wymienniki ciepła woda – powietrze (Liquid Cooling Package – LCP).

Oszczędności oferuje także Rittal Computer Multi Control Top Concept (CMC-TC), system inteligentnego monitoringu infrastruktury IT i zarządzania nią. Nadzór odbywa się przez bezprzewodową sieć czujników, które można zamontować w dowolnych miejscach. Rozwiązanie gwarantuje ochronę przed włamaniem, ogniem i innymi uszkodzeniami, umożliwia też kontrolę wydajności systemu. Na przykład stały pomiar temperatury zapewnia precyzyjną identyfikację ognisk ciepła i optymalizację chłodzenia, co przyczynia się do przedłużenia żywotności komponentów IT.