REHAU Automotive planuje wdrożyć wyłącznie oprogramowanie Siemensa w 15 zakładach

Bezpośredni dostawca wymienia dotychczasowe systemy na standard informatyczny Siemensa. Zintegrowane rozwiązanie umożliwiające cyfryzację projektowania i produkcji. Globalna zmiana stanowiąca krok w kierunku koncepcji Industry 4.0.

REHAU Automotive, bezpośredni dostawca specjalizujący się w polimerach, wdroży wyłącznie produkty informatyczne Siemensa, zastępując nimi szereg systemów dotychczas stosowanych w obszarach projektowania, produkcji i zarządzania jakością. Dzięki tej decyzji, REHAU stanie się jednym z pierwszych dostawców motoryzacyjnych, który wdraża ogólnozakładowy system realizacji produkcji (MES) oraz system zarządzania jakością (QMS) zintegrowany w ramach systemu zarządzania cyklem życia produktu (PLM) w celu przeprowadzenia cyfryzacji produktu i procesu oraz produkcji w trybie pętli zamkniętej. REHAU zastąpi wszystkie swoje dotychczasowe systemy informatyczne w 15 zakładach na całym świecie pełną gamą produktów Siemensa wspierających zarządzanie operacjami produkcyjnymi (ang.: Manufacturing Operations Management lub MOM) w celu zachowania konkurencyjności w nadchodzącej erze czwartej rewolucji przemysłowej, określanej też jako Industry 4.0.

„To sztandarowy projekt REHAU Automotive, który ma też wyjątkowe znaczenie w historii firmy”, powiedział Helmut Ansorge, COO, REHAU Automotive. “W ciągu ostatniej dekady, rozwinęliśmy własne, indywidualne rozwiązania dla każdego zakładu. Z upływem czasu stopień skomplikowania tych systemów zaczął utrudniać nam dalszy rozwój i zachowanie konkurencyjności. Nowy, zintegrowany system informatyczny zapewni nam zdolność do ustandaryzowania wszystkich procesów i całej logistyki w sposób ‘uszczuplony’ (ang.: lean) w celu rozwoju i dostarczania najlepszej jakości produktów w ramach sieci 15 zakładów. Wysoki poziom integracji produktów, głębokie doświadczenie przemysłowe i wiodąca pozycja rynkowa Siemensa będą stanowiły dla nas prawdziwą odmianę. To dla nas idealny partner, który pomoże nam przeprowadzić cyfryzację i automatyzację całości naszych procesów projektowania i produkcji.” 

Siemens stworzył specjalny szablon dla zintegrowanego rozwiązania REHAU, który umożliwi skuteczne wdrożenie całego pakietu MOM, w tym oprogramowania SimaticIT UADM (rozwiązanie MES), IBS QMS Professional. Rozwiązanie to zawiera także SimaticIT Preactor APS, wiodący zaawansowany system planowania i harmonogramowania, oraz SimaticWinCC, oferowane przez Siemensa standardowe rozwiązanie SCADA / HMI, które jest w sposób płynny włączone w linię produkcyjną. Rozwiązanie jest ściśle integrowane w ramach oprogramowania Teamcenter® firmy Siemens, najczęściej stosowanego na świecie rozwiązania służącego do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu, a także w ramach systemu ERP obecnie wykorzystywanego w REHAU. Dzięki temu wszystkie zmiany technologiczne są natychmiast dostępne na poziomie linii produkcyjnej, umożliwiając też integrację z systemem zarządzania niezgodnościami poprzez Active Workspace Client systemu Teamcenter. Inżynierowie uzyskują bezpośredni i kontekstowy dostęp do zgłaszanych odchyleń i dokumentacji powykonawczej, co daje oszczędność czasu i lepszą jakość.

„Eliminując znaczną część swoich dotychczasowych systemów, firma REHAU poczyniła śmiały krok, dzięki któremu jest w stanie osiągnąć wyjątkową pozycję w swojej branży”, stwierdził Urban August, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający w firmie Siemens PLM Software (Niemcy). „Industry 4.0 (czwarta rewolucja przemysłowa) to wyzwanie, przed którym stoi wielu producentów prowadzących tzw. produkcję dyskretną. Dotyczy to zwłaszcza dostawców motoryzacyjnych, którzy realizują dostawy na czas (“just in time”) lub czasami nawet zgodnie z określoną sekwencją. Uproszczone i niezawodne procesy produkcji są absolutną koniecznością. Oferowany przez nas kompleksowy pakiet informatyczny oraz możliwość głębokiej integracji pomagają firmom, takim jak REHAU, stale wyprzedzać konkurencję na swoich rynkach. “

REHAU dostarcza „nieograniczone rozwiązania na bazie polimerów” (ang.: “Unlimited Polymer Solutions”) i stanowi najwyższej jakości światową markę opartych na polimerach rozwiązań i systemów przeznaczonych dla budownictwa, motoryzacji oraz innych branż przemysłu. Firma stale rozwija się dzięki swojej wiedzy i innowacyjności na polu rozwoju materiałów, projektowania systemów i technologii powierzchniowych. Podstawą sukcesu tej niezależnej, prywatnej firmy jest zaangażowanie około 20.000 pracowników zatrudnionych w ponad 170 lokalizacjach na całym świecie.

Źródło: Siemens PLM