PC w małych obudowach

 Firma Acer (według Gartnera w III kw. 2006 r. czwarty co do wielkości producent na ogólnoświatowym rynku IT) wprowadza nową serię profesjonalnych komputerów Acer Power 1000 o małych obudowach. Jest to seria wydajnych, stabilnych desktopów, które zaprojektowano z myślą o zwiększeniu wydajności użytkowników.

Nowy desktop jest pozbawiony zbędnych elementów i urządzeń peryferyjnych. Ekonomiczna obudowa o zmniejszonych wymiarach 250x200x60 mm (mniejsza niż kartka A4) pozwala zaoszczędzić miejsce na stanowisku pracy. W celu zmniejszenia zużycia energii zastosowano podsystem zasilania z notebooków (19 VDC, 4,74 A), który umożliwił także obniżenie poziomu hałasu (tylko 26 dB w trybie jałowym).

Komputery z serii Power 1000 są wyposażone w dwurdzeniowy procesor AMD Athlon 64+ (zapewnia dużą moc obliczeniową). Zintegrowany układ graficzny nVidia GeForce 6150 radzi sobie z wyświetlaniem grafiki trójwymiarowej oraz strumieniowym przesyłaniem danych wideo, PureVideo poprawia jakość obrazu dwuwymiarowego. Ponadto Power 1000 wyposażono w wyjście DVI oraz gigabitową kartę Ethernet.

Power 1000 zostały wyposażone w indywidualnie opracowane, preinstalowane aplikacje do zarządzania, takie jak Acer LANScope, alarm sygnalizujący otwarcie obudowy oraz Empowering Technology, eData Security Management, eLock Management.