Nowy wiceprezes w firmie NComputing

Nowym wiceprezesem firmy NComputing, działającej w dziedzinie wirtualizacji, został Mark Beckford, absolwent Haas School of Business Uniwersytetu w Berkeley. Przez ostatnich 11 lat związany był z firmą Intel, gdzie zajmował się rozwojem nowych rynków zbytu – głównie w krajach rozwijających się. Był twórcą programu Intela World Ahead, mającego na celu umożliwienie dostępu do nowoczesnych technik komputerowych w najmniej rozwiniętych regionach świata.

– Musimy podejmować działania, które zmniejszą przepaść kulturową i technologiczną pomiędzy krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się – mówi Mark Beckford. – NComputing ma ogromny potencjał w tej dziedzinie, ponieważ dostarcza urządzenia oferujące wszelkie funkcje komputera za frakcję jego kosztów.

Kilka miesięcy wcześniej do zarządu NComputing dołączył Will Poole, były wiceprezes Microsoft Unlimited Potential Group, z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku komputerów osobistych.

Rozwiązania NComputing bazują na fakcie, że większość programów i aplikacji używa jedynie niewielkiej części pamięci oraz mocy przerobowej komputera. Oprogramowanie oraz urządzenia NComputing wykorzystują wolne moce przerobowe pojedynczego komputera, dzięki czemu dostęp do PC i Internetu można umożliwić jednocześnie nawet 30 użytkownikom.

Urządzenia dostępowe oferowane przez NComputing nie mają procesora, pamięci ani wielu innych części, jakie można znaleźć w standardowym PC. Dzięki temu trwałość urządzenia jest większa, koszty ewentualnego serwisowania niższe, a zużycie energii wynosi zaledwie 1-5 W (do działania standardowego PC potrzebne jest 110 W).