Nowy terminal przemysłowy serii z XT firmy ESA

  Rodzina terminali przemysłowych XT firmy ESA powiększyła się o nowy, 4,3-calowy model XT104, który jest najmniejszym  dotykowym terminalem w tej serii. XT to uniwersalne i ekonomiczne urządzenia bazujące na systemie operacyjnym Windows CE 5.0 Professional.

  Terminal XT 104 stanowi doskonałe rozwiązanie dla użytkowników wykorzystujących do wizualizacji i monitoringu oprogramowanie typu SCADA lub aplikacje własne, które stworzone zostały w jednym z popularnych języków programowania.

  Urządzenie wraz z oprogramowaniem typu klient (SCADA, programy do akwizycji danych, aplikacje użytkownika) idealnie nadaje się do zastosowania w systemach o architekturze klient-serwer, jako tzw. cienki klient (thin client). Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności rozbudowy stacji klienckiej w przypadku wzrostu wymagań sprzętowych aplikacji.

  Elastyczność zastosowań panelu XT104 gwarantuje system operacyjny Windows CE 5.0, wbudowana przeglądarka Internet Explorer oraz zasoby systemowe: procesor Intel PXA270 taktowany z częstotliwością 312 MHz, 64 MB pamięci RAM i 32 MB pamięci Flash. Terminal ma również użyteczną funkcję Autorun, dzięki której aplikacja jest automatycznie uruchamiana zaraz po włączeniu (restarcie) urządzenia.

  Podobnie jak inne terminale z omawianej serii, XT104 jest zgodny ze standardami CE, cULus, ATEX (grupa II, kat. 3 G/D, strefa 2/22) i charakteryzuje się stopniem ochrony IP65.

  Dodatkowe dane wyświetlacza:

  – TFT-LCD o przekątnej 4,3” i rozdzielczości 480×272 pikseli, 65 tys. kolorów,

  – jasność (500 cd/m2), podświetlenie białymi diodami LED,

  – kąt widzenia: pionowo 75°/75°, poziomo 45°/75°,

  – regulacja jasności,

  – możliwość montażu w pozycji poziomej lub pionowej.

  Wbudowane interfejsy:

  – RS 232,

  – Ethernet,

  – USB (host) – do podłączenia zewnętrznych urządzeń (klawiatura, mysz) lub przesyłania danych.

  Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy ESA w Polsce jest SABUR Sp. z o.o.

  Więcej informacji: www.sabur.com.pl