Nowa odsłona chmury Comarch

Odświeżony serwis internetowy www.iComarch24.pl agreguje ofertę cloud computing firmy Comarch dla jednoosobowych, małych i średnich przedsiębiorstw. Cechą wspólną rozwiązań Comarch w chmurze jest dostęp do aplikacji przez przeglądarkę internetową, bez konieczności zakupu serwerów oraz licencji.

Podstawą oferty Comarch w modelu cloud computing jest oprogramowanie finansowo-księgowe oraz systemy klasy ERP, np. iFaktury24 (wystawianie faktur, obsługa magazynu oraz uproszczona księgowość) i Comarch OPT!MA.

Comarch wspiera także klientów w rozwoju nowych kanałów sprzedaży (np. e-commerce). Oferuje gotowe narzędzie do budowania i promocji własnego sklepu internetowego (Comarch iSklep24) oraz możliwość szybkiego wystawienia i sprzedaży towarów w internetowej galerii handlowej iMall24. Bez opłat i prowizji.

Zadbano również o bezpieczeństwo klientów, którzy – wynajmując oprogramowanie – nie muszą myśleć o kopiach zapasowych, ponieważ dba o to Comarch, dostawca usług. Dane przechowywane lokalnie (np. dokumenty biurowe, skany faktur, umowy, raporty sprzedaży itp.) zabezpiecza również usługa iBard24, która samodzielnie wykonuje kopie zapasowe wskazanych folderów, szyfruje i przechowuje je w bezpiecznym centrum danych Comarch. Dzięki temu narzędziu, w przypadku awarii lub kradzieży komputera w firmie, wszystkie dane można szybko odzyskać z dowolnego innego komputera. iBard24 jest też często wykorzystywany jako backup baz danych przez klientów, którzy korzystają z tradycyjnej oferty oprogramowania.

Dopełnieniem oferty są usługi księgowe oraz obsługa kadrowo-płacowa, świadczone przez 600 profesjonalnych biur rachunkowych z całej Polski. Przedsiębiorcy mogą znaleźć i skontaktować się z biurem rachunkowym za pomocą serwisu iKsięgowość24.pl.

– Z naszej oferty w chmurze korzysta już ponad 20 000 przedsiębiorców w Polsce. To bardzo wygodna forma użytkowania oprogramowania, ponieważ właściciel firmy – zamiast inwestować w sprzęt i licencje – po prostu wynajmuje je, płacąc niski, miesięczny lub roczny abonament – mówi Paweł Regiec, odpowiedzialny za rozwój oferty iComarch24.