Kobieta za sterem IBM Polska

20 lutego 2008 r. Anna Sieńko została wybrana na nową dyrektor generalną IBM Polska. Będzie pierwszą kobietą, która pokieruje polskim oddziałem IBM.

– Jestem zaszczycona nominacją na to stanowisko w tak ważnym momencie rozwoju firmy IBM w Polsce – powiedziała Anna Sieńko, dyrektor generalna IBM Polska. – Obejmuję kierownictwo nad bardzo zaangażowanym i utalentowanym zespołem i cieszę się, że będę z nim pracować. W mojej nowej roli będę dalej rozwijać nasze relacje z klientami i partnerami na rynku lokalnym, wspierając ich innowacyjność, rozwój i konkurencyjność.

Anna Sieńko ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie oraz wiele sukcesów w sprzedaży zarówno na rynku polskim, jak i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Do zespołu IBM Polska dołączyła w 1999 r. jako menedżer ds. outsourcingu strategicznego, odpowiadając za stworzenie od podstaw i rozwój działu outsourcingu IBM Polska. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcje handlowe i menedżerskie poza IBM. W 2003 r. wróciła do działu usług IBM Polska, awansując wkrótce na pozycję dyrektora Integrated Technology Services IBM GTS na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Anna Sieńko jest absolwentką Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Posiada Certyfikat Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest mężatką, ma trójkę dzieci.