IFS Applications w Galeco

Firma Galeco, jeden z czołowych na polskim rynku producentów systemów orynnowania, wdrożyła system IFS Applications. Rozwiązanie firmy IFS usprawniło procesy biznesowe w obszarze produkcji i planowania.

Galeco należy do grupy biznesowej Galeco Rainwater Technology. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów rynnowych ze stali i PVC. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Balicach pod Krakowem, a sieć regionalnych biur handlowych obejmuje osiem lokalizacji na terenie Polski. Galeco działa również na rynkach europejskich, eksportując produkty m.in. do Rosji, Czech, na Litwę, Białoruś oraz do Rumunii. Spółki zależne Galeco działają na Węgrzech, Słowacji oraz Ukrainie.

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications w firmie Galeco korzystano z kilku niezależnych narzędzi informatycznych, których integracja była uciążliwa i czasochłonna. W dodatku używane oprogramowanie było przestarzałe i nie wspierało istotnych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

Wdrożenie systemu IFS Applications umożliwiło zintegrowanie i uporządkowanie procesów biznesowych w Galeco. Spójne środowisko IT obejmuje główne obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa, zapewniając sprawny przepływ informacji na każdym poziomie organizacyjnym.

– O wyborze oferty firmy IFS zdecydowały dwie istotne przyczyny – zaawansowana funkcjonalność rozwiązania oraz fakt, że IFS Applications jako rozwiązanie o zasięgu globalnym zapewni w przyszłości wsparcie rozwoju naszej firmy – mówi Szczepan Buryło, prezes zarządu Galeco sp. z o.o. – Największe korzyści uzyskaliśmy w obszarze produkcji i planowania ze względu na uporządkowanie procesów i łatwiejszy dostęp do informacji zarządczej. Jesteśmy obecnie lepiej przygotowani na zwiększenie skali działania firmy.

– Z przyjemnością informujemy o pomyślnym zakończeniu wdrożenia IFS Applications w firmie Galeco – mówi Marcin Taranek, prezes zarządu IFS CEE. – Firmy produkcyjne potrzebują globalnego rozwiązania umożliwiającego zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym. Nasze rozwiązanie zapewnia dostęp do dokładnych i aktualnych informacji oraz uwzględnia procesy związane z produkcją, umożliwiając bardziej skuteczną kontrolę jakości i zwiększanie efektywności przedsiębiorstwa.

Wdrożenie zakończyło się w pierwszym kwartale 2013 r.