IDC IT Security Roadshow 2008

Najwięksi „guru” bezpieczeństwa informatycznego wzięli udział 20 marca br. w konferencji IT Security Roadshow zorganizowanej przez IDC Polska w Warszawie pod hasłem „Chronić Biznes: Technologia i Ludzie”. Doroczne seminarium zgromadziło dyrektorów i specjalistów IT poszukujących najświeższych informacji, nowych trendów oraz rzetelnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informatycznego.

Podczas spotkania swoim doświadczeniem związanym z zabezpieczaniem zasobów informatycznych, walką z przestępczością internetową oraz najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi dzielili się m.in. przedstawiciele firm IDC, Microsoft oraz światowej sławy niezależni eksperci i pasjonaci tematyki związanej z bezpieczeństwem.

– Bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej oraz danych to obecnie jedno z kluczowych zagadnień, z jakimi borykają się firmy. Oprócz stosowania surowych reguł i zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zagrożeniom jest edukowanie – zarówno użytkowników, jak i informatyków. IDC IT Security Roadshow to wydarzenie, które właśnie edukacji i wymianie doświadczeń ma służyć – powiedział Andrzej Jarosz, dyrektor zarządzający IDC Polska.

Eksperci z takich firm, jak Microsoft, IDC, Trend Micro, Qualys, Secure Computing, Oracle, IBM, EMC², APC, BMC, VMWare, Fujitsu Siemens, Aladdin, Fortinet, phion, Comarch, RSA i Novell, PCSS i ISSA skupili się na kwestiach bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej i danych, prezentując najnowsze osiągnięcia technologiczne, a także na bezpieczeństwie użytkowników Internetu, potencjalnych zagrożeniach i metodach ich unikania. Podczas spotkania zaprezentowano problemy i tajemnice ekspertów ds. bezpieczeństwa, wyniki badań i analizy zmian w branży bezpieczeństwa informacji, a także kompleksowy przegląd najnowszych technologii i dostawców.

– Firmowa strategia bezpieczeństwa opracowana przy zrozumieniu istniejących i przyszłych zagrożeń pozwala lepiej zaadresować lęki klientów, którzy według niedawno przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań boją się przestępstw internetowych bardziej niż włamań, rozbojów czy kradzieży auta. Z powodu braku ograniczeń terytorialnych i problemów w zakresie jurysdykcji Internet stał się miejscem szeroko zakrojonych działań zorganizowanych grup przestępczych. Ich celem jest kradzież nie w prawdziwym, ale wirtualnych świecie – a tu często nasza odpowiedź na ataki okazuje się nie dość zdecydowana i mało skuteczna. Jednocześnie nadal cała rzesza użytkowników nie uświadamia sobie w pełni zagrożeń, jakie czyhają na nich w sieci, a to zjawisko jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci. Wierzę, że szeroko zakrojone akcje edukacyjne i konsekwentne powracanie do tego tematu sprawią, że wszyscy będziemy mogli poczuć się bezpieczniej – powiedział Edward P. Gibson, Chief Security Adviser w Microsoft UK.

Ogromne zainteresowanie uczestników konferencji wzbudził Simon Singh – pisarz, dziennikarz, producent telewizyjny, autor książki „Księga szyfrów – od starożytnego Egiptu do kryptografii kwantowej”. Zaprezentował on egzemplarz Enigmy, od której rozpoczęła się jego przygoda z szyframi.

www.idc-cema.co