Ekologia: kalkulator oszczędności energii

    Avaya, dostawca oprogramowania i systemów do komunikacji biznesowej oraz usług w tej dziedzinie, uruchomiła dostępny online kalkulator oszczędności energii. Umożliwi on firmom określenie, ile energii mogą zaoszczędzić dzięki stosowaniu elastycznych procedur pracy.

    – Wiemy, że mądra organizacja pracy poprawia wyniki finansowe i jest na ogół korzystna dla środowiska – powiedział Martyn Lambert, wiceprezes ds. marketingu na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Avaya. – Kalkulator oszczędności energii firmy Avaya umożliwia przedsiębiorstwom ilościowe określenie wpływu ich działań zarówno na wyniki biznesowe, jak i na stan naszej planety.

    Kalkulator firmy Avaya oblicza, ile kilowatów energii, ton węgla i litrów benzyny lub oleju napędowego można rocznie zaoszczędzić w zależności od liczby dni pracy w domu, na którą firma pozwala swoim pracownikom. Wyniki uwzględniają ilość energii zaoszczędzonej przez zredukowanie ogrzewania i oświetlenia w pomieszczeniach biurowych oraz dzięki temu, że pracownicy nie dojeżdżają codziennie do pracy.

    Kalkulator sugeruje także rozwiązania oparte na technologii Unified Communications, które mogą pomóc firmom w zwiększeniu elastyczności organizacji pracy i produktywności.