Drukarki klasy biznes

Igłowe drukarki niemieckiej firmy PSi są znane na rynku z powodu swej legendarnej wręcz trwałości. Do dziś pracują w Polsce np. egzemplarze modelu PP-405 wprowadzone do eksploatacji w ZUS 10 lat temu. Współczesne urządzenia znajdują zastosowanie głównie w logistyce i przemyśle – tam, gdzie inne drukarki nie mogą wytrzymać ciężkich warunków środowiska produkcyjnego lub nie dostarczają wystarczającej ilości czytelnych kopii.

Najnowsza generacja to modele z rodziny 800, PP 803 i 806, wyposażone w nowego typu 24-igłowe głowice o dużej sile uderzenia igieł, co pozwala na wyraźny druk nawet 9 kopii. Dodatkowy traktor przedni ułatwia konfigurację drukarki do automatycznej obsługi dwóch różnych formatów papieru ciągłego nawet o szerokości 17,7″.

Drukarki z serii PP 8xx zostały skonstruowane z myślą o zwiększonej precyzji pozycjonowania druku, wymaganej np. w obsłudze formularzy oraz drukach dla OCR. Płaska ścieżka prowadzenia papieru zapewnia wysoką pewność jego transportu. W połączeniu z obowiązkowym układem AGC kontroli odstępu głowicy umożliwia to obsługę mediów o grubości nawet do 2 mm. Dzięki ulepszonemu mechanizmowi kontroli przesuwu papieru i taśmy szybkość druku osiąga nawet 1000 zn./s. Opcjonalna obudowa zapewnia wyciszenie pracy drukarki do 42 dBA (ciszej niż tzw. norma biurowa 55 dBA).

Oprócz Interfejsu TWINAX IPDS, PSi oferuje obecnie również interfejs dla Ethernetu IPDS i dzięki temu rozszerza zakres Modułów Personalnych dla modeli PP 803, PP 806 oraz PP 809.

Połączenie ze środowiskiem iSeries/zSeries (AS/400/AS600) odbywa się poprzez TCP/IP. Skalowalne fonty IPDS również zapewniają kompatybilność z IBM-owską serią InfoPrint oraz drukarkami z AFCCU (Advanced Function Common Control Unit).

Nowy Moduł Personalny może być zarządzany poprzez przeglądarkę internetową, która ma dostęp do stron konfiguracyjnych oraz zintegrowanego serwera .

Tym samym zdalna konserwacja oraz diagnostyka są możliwe poprzez intranet lub Internet.

Wymienialne interfejsy umożliwiają pracę w różnych środowiskach

Drukarki PSi z serii 8xx mają też interfejs typu WLAN, współpracującyz istniejącą siecią bezprzewodową LAN. Zasięg działania obejmuje odległość od 30 do 160 m w zależności od warunków panujących w budynku. Interfejs spełnia standardy IEEE802.11b i jest dodatkowo zabezpieczony przez 128-bitowy system WEP (Wired Equivalent Privacy). Firma Softex Data w latach 1995-2004 zainstalowała w sumie ponad 2000 ciężkich drukarek, zdobywając według niezależnych badań IDC, 2/3 tego rynku. Jednym z większych jej osiągnięć było opracowanie projektu i kompleksowe wdrożenie największego w Polsce centrum wydruku wyciągów.

http://www.softex.com.pl