AXIS 233D – sieciowa kamera kopułkowa

    Kamera zaprojektowana do instalacji zabezpieczających w miejscach o szczególnych wymaganiach, takich jak lotniska czy porty. W Polsce produkt firmy Axis Communications AB oferowany jest przez firmę Softex Data.

    Podstawowe zalety urządzenia: 35-krotne powiększenie optyczne i 12-krotne powiększenie cyfrowe (możliwość zbliżania obrazu i szczegółowego monitorowania odległych obiektów), natychmiastowe zbliżenie dowolnie wybranego fragmentu obrazu, elektroniczna stabilizacja obrazu (zmniejsza wpływ wibracji powodowanych ruchem ulicznym lub wiatrem i zapewnia ostre obrazy), bardzo precyzyjne, powolne ruchy – 0,05° na sekundę (śledzenie oddalonych obiektów), maksymalna prędkość – 450° na sekundę (bardzo szybkie obroty w poziomie i w pionie), funkcja progressive scan (wykonywanie zdjęć ruchomych obiektów w wysokiej rozdzielczości bez zniekształceń).

    Możliwość podłączenia zewnętrznych głośników i mikrofonów. Obsługa standardów MPEG-4 i Motion JPEG. Strumień wideo może być optymalizowany – w celu uzyskania lepszej jakości obrazu oraz wykorzystania pasma – poprzez konfigurację liczby klatek na sekundę, rozdzielczości, poziomu kompresji i formatu (zapewnia prędkość do 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 4CIF).

    Kamera AXIS 233D jest obsługiwana przez program AXIS Camera Management, który pozwala centralnie zarządzać urządzeniami wideo firmy Axis.