Atos Origin na potrzeby Olimpiady w Rio de Janeiro i Soczi

    Atos Origin zajmie się przygotowaniem i integracją systemów informatycznych pod kątem obsługi Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady w 2016 roku w Rio de Janeiro. 

    Porozumienie Atos Origin z organizatorami Igrzysk Olimpijskich jest największym do tej pory kontraktem na dostarczanie usług informatycznych dla wydarzeń sportowych na świecie. Atos Origin współpracował do tej pory przy organizacji Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City (2002), Atenach (2004), Turynie (2006) i Pekinie (2008). Obecnie, firma zakończyła prace nad przygotowaniem systemów IT na potrzeby Zimowych Igrzysk w Vancouver (2010). Atos Origin zajmie się również obsługą Igrzysk w Londynie (2012), Soczi (2014) i Rio de Janeiro (2016).

    Działania podejmowane przez firmę koncentrują się są na integracji, zarządzaniu i zabezpieczaniu systemów IT. Dostarczone rozwiązania będą odpowiedzialne m.in. za przekazywanie wyników zawodów i informacji o sportowcach w czasie krótszym niż 0.3 sekundy. Projekt jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających wdrożeń IT z racji stałego budżetu, nieprzekraczalnych terminów i spraw związanych z bezpieczeństwem danych.