Acer planuje nowe centrum dystrybucji części zamiennych w Polsce

Firma Acer ogłosiła swoją decyzję o otwarciu we Wrocławiu nowego centrum dystrybucji pod nazwą Asplex. Jednostka odpowiedzialna będzie za dostarczanie części zamiennych oraz świadczenie drobnych usług produkcyjnych na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Nowe centrum dystrybucji firmy Acer powstaje, by w ramach strategii usprawniania obsługi klienta, opracowanej z myślą o wzmocnieniu więzi klientów z firmą, rozwinąć na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki procedury sprawnego zarządzania obsługą klienta.

Jednym z bodźców do realizacji inwestycji był zanotowany w ostatnim czasie wzrost udziału firmy Acer w rynku na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ponad 3 mln euro. Dodatkowo dzięki korzystnej lokalizacji w województwie dolnośląskim nowe centrum będzie miało większe możliwości zapewnienia odpowiedniej, zgodnej ze standardami Acer obsługi klienta na całym obszarze działania.

Jak twierdzi dyrektor ds. obsługi klienta Grupy Acer, Mario Fazio: „nowy obiekt da firmie zasięg, którego potrzebuje, aby z powodzeniem działać na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Utworzenie centrum jest wyraźnym sygnałem, że firma bardzo poważnie traktuje plany ekspansji na dynamicznie rozwijające się rynki Europy Wschodniej. Lepsza obsługa klienta w połączeniu z zaawansowanymi technologicznie produktami pozwoli na zaproponowanie klientom takich rozwiązań, które zaspokoją ich rzeczywiste potrzeby”.

Projekt ten to poważna inwestycja nie tylko w kapitał fizyczny, ale i ludzki. Na powierzchni 20 tys. m2, wynajętej od największego na świecie dostawcy obiektów dystrybucyjnych firmy ProLogis, zatrudnienie znajdzie ponad 200 osób – większość do końca listopada 2009 r. Nowe centrum dystrybucyjne ma rozpocząć działalność na pełną skalę do końca 2009 r., natomiast uruchomienie lekkiej produkcji planowane jest na drugi kwartał 2010 r.

Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający na obszar Europy Środkowo-Wschodniej firmy ProLogis podziękował firmie Acer za to, że: „jako dostawcę przestrzeni dystrybucyjnej w Polsce wybrała właśnie firmę ProLogis. Dla klienta oznacza to większą wygodę wynikającą z lokalizacji obiektu w gminie Kobierzyce, w odległości zaledwie dwóch kilometrów od Wrocławia i w pobliżu kilku większych autostrad. Żywimy przekonanie, że będzie to lokalizacja najdogodniejsza dla firmy Acer.”

Od początku projekt wspierały lokalne władze samorządowe – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński, oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej – partner Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.

www.acer.pl