10-lecie COMMON Polska

Jubileuszowa konferencja Stowarzyszenia Użytkowników Komputerów IBM COMMON Polska odbyła się w malowniczej scenerii Zamku na Skale w Trzebieszowicach k. Lądka Zdroju. Od 11 do14 listopada br. menedżerowie i specjaliści działów IT rozmawiali o przełomowych technologiach i nowych horyzontach w biznesie.

Program konferencji obejmował trzy bloki tematyczne: Rozwiązania biznesowe, Zarządzanie systemem i Rozwój aplikacji. – O tematyce konferencji zadecydowali jej uczestnicy, głosując na te z proponowanych przez nas zagadnień, które najbardziej ich interesują – wyjaśnia Grzegorz Siwiec, prezes COMMON Polska. – Tym sposobem w programie znalazły się np. prezentacje o wykorzystaniu w zarządzaniu działami IT metodologii Component Business Model lub optymalnym procesie wyboru partnera do realizacji projektu IT w przedsiębiorstwie.

Ogromne zainteresowanie uczestników konferencji wywołał wykład Marka Shearera – General Managera IBM System i™, który przedstawił plany rozwoju tej platformy na najbliższe lata. Zapowiedział odświeżenie całej linii produktowej z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii procesorowej Power6. Dzięki połączeniu tej technologii z najnowszą wersją systemu operacyjnego i5/OS V6R1 platforma IBM System i™ stanie się jeszcze bardziej dostępna dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i na świecie.

Ponieważ COMON Polska rozpoczął współpracę z SAP, dostawcą oprogramowania do zarządzania firmą, podczas konferencji odbyła się prezentacja autoryzowanego partnera SAP Polska, poznańskiej firmy Business Consulting Center. Dynamicznie rozwijający się partner handlowy IBM – firma Silpol – po raz drugi wsparł organizację COMMON, prezentując systemy wysokiej dostępności. Patronem prasowym konferencji była redakcja MSI Polska.

– Nasz gość honorowy Mark Shearer cieszył się, że mógł uczestniczyć w jubileuszu 10-lecia COMMON Polska – mówi Krzysztof Grzęda, IBM Systems and Technology Group. – Był pod dużym wrażeniem polskich sukcesów osiągniętych dzięki współpracy IBM z COMMON. Zwrócił zwłaszcza uwagę na Inicjatywę Akademicką IBM System i™ oraz projekt konsolidacji i uproszczenia infrastruktury w Banku Zachodnim WBK, czyli projekty wyróżnione nagrodami Innovation Awards podczas COMMON Europe Congress 2007 w Londynie.

Tegoroczna konferencja obfitowała w atrakcje. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który pokroił osobiście Mark Shearer, ani poszukiwania skarbów w zakamarkach XV-wiecznego zamku.

– To było bardzo udane spotkanie – podsumowuje prezes Siwiec. – Kolejne już  na wiosnę przyszłego roku, a w dalszych planach – organizacja w Krakowie konferencji COMMON Europe w roku 2009.

Fot. Krzysztof WilmaMark Shearer, wiceprezes IBM 

Fot. Krzysztof WilmaWykład Marka Shearera, wiceprezesa IBM