Veeam uznany liderem rynku dostępności i ochrony danych w erze chmury

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), poinformowała, że w najnowszym raporcie Ovum została sklasyfikowana jako czołowy dostawca technologii, które zapewniają dostępność i ochronę danych w erze chmury.

Raport Ovum Decision Matrix: Data Availability and Protection Solution for the Cloud Era, 2016-17 (Macierz decyzyjna Ovum: Rozwiązanie do zapewniania dostępności i ochrony danych w erze chmury, 2016-2017) to wysoko ceniona analiza przyszłych wyzwań biznesowych oraz rozwiązań technologicznych wspierających przedsiębiorstwa, które działają przed 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Raport skupia się na znaczeniu nieprzerwanego dostępu do danych z perspektywy cyfrowej transformacji biznesu, która stała się możliwa dzięki powszechnemu zastosowaniu strategii przetwarzania danych w chmurze. W związku z tym Ovum sklasyfikowało Veeam jako wyraźnego rynkowego lidera w dziedzinie technologii, które umożliwiają zachowanie konkurencyjności w szybko ewoluującym świecie pod znakiem chmury.

Veeam w raporcie Ovum Decision Matrix 2016

„Zarówno największe przedsiębiorstwa, jak i jednoosobowe firmy oczekują dziś, że ich dane będą dostępne w każdym miejscu i o każdej porze, chronione i możliwe do odzyskania nawet w przypadku potencjalnej awarii” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Veeam. „Przed nami rysują się nowe, bardziej złożone możliwości, które chmura wnosi do kwestii dostępności danych. Właśnie dlatego nieustannie wprowadzamy innowacje i dlatego Ovum, a także ponad 215 tysięcy klientów z całego świata, uznaje Veeam za lidera”. 

O włączeniu producenta do najnowszego raportu Ovum Decision Matrix decydowało kilka kryteriów, w tym globalny zasięg; zdolność do zapewniania dostępności danych oraz ich zabezpieczania, co umożliwia zarządzanie danymi w różnych typach mediów. Pod uwagę wzięto także, czy badana firma posiada więcej niż 500 klientów (średnich i dużych firm). Ovum porównało też wszystkich producentów w trzech wymiarach: technologii, działalności i wpływu na rynek. 

Według tych kryteriów, Veeam okazał się liderem rynku w kategoriach wpływu na rynek i innowacji technologicznych, dystansując konkurencję średnim wynikiem 8/10. Ovum dostrzegło najsilniejsze strony Veeam w zarządzaniu operacyjnym, bezpieczeństwie, backupie i odzyskiwaniu danych, wydajności i skalowalności oraz raportowaniu i integracji.

„Jednym z najważniejszych osiągnięć Veeam jest sposób, w jaki firma pomaga klientom w cyfrowej transformacji” – powiedział Roy Illsley, główny analityk w Ovum. „Rozszerzając ofertę o technologie agentowe dla serwerów Windows i Linuksa, działających lokalnie lub w chmurze, Veeam idealnie uzupełnia swoje rozwiązanie, które teraz może chronić wirtualne, fizyczne i chmurowe obciążenia robocze”.

Więcej informacji o raporcie the Ovum Decision Matrix: Data Availability and Protection Solution for the Cloud Era, 2016-17 można znaleźć po adresem www.veeam.com/pl/ lub https://go.veeam.com/wp-ovum-swot-analyst-report-availability-suite-9-5-pl.

Ponadto firma Veeam zapowiedziała VeeamON 2017, najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone dostępności centrów danych, które odbędzie się w dniach 16-18 maja 2017 roku w Nowym Orleanie (Luizjana, USA). Zarejestruj się już teraz, aby osobiście doświadczyć wysokiej dostępności. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie https://www.veeam.com/veeamon

Źródło: Veeam