Veeam i jego partnerzy wprowadzają program FREE Cloud Services

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), zapowiada nową inicjatywę – program Veeam FREE Cloud Services. W jego ramach zaoferuje bezpłatne usługi chmurowe o wartości nawet 200 milionów dolarów. Od dziś każdy klient, który używa lokalnych rozwiązań Veeam do backupu i przywracania danych, może uzyskać od firmy Veeam i jej partnerów bezpłatne chmurowe usługi backupu oraz odzyskiwania awaryjnego w oparciu o chmurę (DRaaS) o wartości 1000 dolarów.

Firma Veeam inwestuje w popularyzację usług DRaaS w momencie, w którym przedsiębiorstwa każdej wielkości są coraz bardziej zainteresowane programem Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), a jej przychody z chmury szybko rosną (w 2016 r. o 79 proc. rok do roku). Rynek usług DRaaS rozwija się dynamicznie ze względu na atrakcyjne ceny i rozszerzone funkcje, które umożliwiają spełnienie wymagań w zakresie dostępności i zgodności z przepisami. Gartner szacuje, że w ciągu następnych dwóch lat rynek DRaaS wzrośnie niemal trzykrotnie do wartości 3,4 mld dol. w 2019 r.[i]

„Organizacje na całym świecie coraz częściej wykorzystują platformy chmurowe jako podstawę rozwiązań informatycznych i biznesowych. Dlatego niezbędna jest im także platforma zapewniająca stałą dostępność, która jest na tyle skalowalna, niezawodna, bezpieczna i łatwa w dopasowaniu, że umożliwia korzystanie z infrastruktur obejmujących wiele chmur” — powiedział Paul Mattes, wiceprezes działu Global Cloud Group w firmie Veeam. „Zarówno my, jak i nasi partnerzy dostrzegamy tę okazję i zamierzamy dokonać znacznych inwestycji, aby wesprzeć naszych partnerów i użytkowników końcowych oraz kontynuować realizację naszej wizji i strategii chmurowej”.

Program Veeam FREE Cloud Services ma nie tylko umożliwić klientom skorzystanie z zalet DRaaS, ale również pomóc tradycyjnym resellerom rozwinąć działalność w czasach szybkich zmian na rynku usług chmurowych. Veeam łączy resellerów z partnerami VCSP, pomagając im w stworzeniu oferty usług chmurowych, które przynoszą rosnące, comiesięczne przychody.

„W firmie Veeam zależy nam na tym, żeby nasi partnerzy rozwijali się i czerpali korzyści z przejścia na usługi chmurowe” — powiedział Kevin Rooney, wiceprezes, North American Channel Sales. „Program FREE Cloud Services to doskonały katalizator dla partnerów Veeam, który pozwoli im stworzyć nowe okazje biznesowe, a jednocześnie zapewnić długofalowe korzyści klientom”.

„Veeam nieustannie opracowuje najnowocześniejsze integracje chmurowe z myślą o swoich klientach” — powiedział Ian McClarty, prezes phoenixNAP. „Debiut programu Veeam FREE Cloud Services to znakomite posunięcie w kierunku zapewniania stałej dostępności wszystkim zainteresowanym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Veeam przygotował dla każdego ze swoich klientów tak atrakcyjną ofertę, która pomoże ich użytkownikom zachować dostępność przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku”.

Ograniczona czasowo oferta jest dostępna dla wszystkich klientów końcowych korzystających z Veeam Availability Suite™, Veeam Backup & Replication™ oraz Veeam Backup Essentials™, którzy mają aktywne umowy utrzymaniowe. Program Veeam FREE Cloud Services początkowo zadebiutuje w Ameryce Północnej, a w ciągu następnych kilku miesięcy ma zostać rozszerzony na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Łacińską, Australię i Nową Zelandię. Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://go.veeam.com/promo-free-cloud-services.

Przyjmowane są już zapisy na VeeamON 2017, najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone dostępności centrów danych, które odbędzie się w dniach 16-18 maja 2017 roku w Nowym Orleanie (Luizjana, USA). Wśród prelegentów zaprezentują się Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, oraz Sanjay Poonen, główny dyrektor operacyjny w dziale Customer Operations firmy VMware.

Źródło: Veeam

[i] Gartner Inc. Magic Quadrant for Disaster Recovery as a Service; czerwiec 2016. Analitycy: John P Morency, Christine Tenneson, Ron Blair