Umowa dystrybucyjna neXus z ePrinus

Firma neXus zauważyła rosnące zainteresowanie jej produktami na polskim rynku i podpisała umowę dystrybucyjną na ten region z ePrinus. Główne obszary zainteresowania wykazywane przez rynek to BYOD (Bring Your Own Device), karty korporacyjne do zarządzania kontrolą bezpieczeństwa fizycznego i logicznego oraz niezawodne rozwiązania PKI (Public Key Infrastructure).

– Jesteśmy przekonani, że dystrybutor, z którym podpisaliśmy umowę ma możliwości i ambicje, a także techniczne know-how do reprezentowania rozwiązań neXus w zakresie zarządzania tożsamością i dostępem oraz generowania wyników sprzedaży – mówi Peter Gille, CEO firmy neXus.

ePrinus jest młodą prywatną firmą, z ponad 15-letnim doświadczeniem zdobywanym w międzynarodowych firmach IT.

– Podpisanie umowy dystrybucyjnej z neXus było dla nas oczywistą i łatwą decyzją. neXus to uznany w Szwecji i Europie lider w zakresie bezpieczeństwa IT. Jest jednym z liderów w Gartner Magic Quadrant w zakresie uwierzytelniania użytkownika, co w wielu przypadkach pomaga w aprobacie dostawcy i rozwiązania – mówi Piotr Laskowski, dyrektor zarządzający w ePrinus.

Współpraca rozpoczęła się od intensywnych szkoleń handlowych i technicznych wśród resellerów w Polsce, aby poszerzyć ich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa IT oraz wyjaśnić, jak systemy neXus do zabezpieczania dostępu fizycznego i logicznego pomagają rozwiązywać problemy klientów.

ePrinus widzi ogromne zainteresowanie zagadnieniami BYOD oraz Common Access Card (karty dostępu). Wiele firm poszukuje rozwiązań typu karta korporacyjna, która łączy kontrolę dostępu fizycznego do budynków i pomieszczeń oraz logicznego do zasobów IT, dodatkowo umożliwiając płatności w ramach firmy, co znacznie ułatwia życie zarówno użytkownikom końcowym, jak i administratorom. Z kolei BYOD jest jednym z głównych tematów z powodu rosnącego zapotrzebowania na rynku i zainteresowania firm możliwością zapewniania dostępu do sieci firmowej z prywatnych urządzeń mobilnych.