Systemy monitoringu IP od D-Linka

    Producent urządzeń sieciowych, D-Link rozpoczyna ekspansję na rynku monitoringu IP. W sprzedaży pojawił się już pierwszy zestaw kamer: DCS-3110, DCS-6110, DCS-3415 oraz serwery wideo (NVR): DNS-726-4, DNS-722-4. Oferta przeznaczona jest dla rynku MSP, szkół, administracji publicznej i innych instytucji planujących wdrożenie systemów wspierających zarządzanie bezpieczeństwem.

    Monitoring IP to rozwijający się od lat 90-tych system powstały w oparciu o transmisję danych w sieci Ethernet. Stosowane w Monitoringu IP kamery cyfrowe wykorzystują protokół internetowy IP do przekazywania obrazów i sygnałów kontrolnych. Zespół kamer połączony z serwerem NVR tworzy zintegrowany system monitoringowy.

     – Z obserwacji rynku monitoringu IP wynika, że globalna sprzedaż kamer rośnie systematycznie od kilku lat. Według prognoz już od tego roku rozwiązania monitoringu IP będą systematycznie wypierać z rynku systemy CCTV. W roku 2011 monitoring oparty na protokole IP będzie bardziej popularny niż systemy analogowe. Na tym dynamicznie rozwijającym się rynku D-Link zamierza odgrywać jedną z głównych ról. Dla naszej firmy nie jest to nowa technologia. D-Link od wielu lat rozwija rozwiązania monitoringu IP dla użytkowników indywidualnych i segmentu SoHo. Bazując na naszym doświadczeniu związanym również z transmisją danych w sieciach IP zamierzamy dostarczyć klientom instytucjonalnym doskonałe technologicznie rozwiązania wspierające zarządzanie bezpieczeństwem – tłumaczy Michał Derdzikowski, dyrektor polskiego działu firmy D-Link.

    Przewaga Monitoringu IP nad tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV polega przede wszystkim na cyfryzacji całego procesu rejestracji, zapisu, przetwarzania i przechowywania danych. Systemy IP oferują zaawansowane funkcje wyszukiwania materiałów wideo, trwały i odporny na uszkodzenia obraz, większą pojemność pamięci, możliwości kompresji oraz zdolność równoczesnego nagrywania i odtwarzania danych.

    Firma D-Link wprowadziła już na rynek pierwsze modele sprzętu do monitoringu IP, wspierającego zarządzanie bezpieczeństwem firm, osób i mienia. Zaletą produktów D-Linka jest niemal nieograniczona pamięć masowa do przechowywania obrazów i plików wideo, zależna jedynie od pojemności dostępnych na rynku dysków twardych, niskie koszty eksploatacji, łatwa dystrybucja obrazów oraz możliwość skalowania systemów na potrzeby każdego wdrożenia.