SAP w Grupie Jutrzenka

    Start produktywny systemu SAP w firmie Kaliszanka jest pierwszym etapem „odpalenia” systemu w całej Grupie Jutrzenka. To jedno z największych pod względem funkcjonalnym wdrożeń systemu SAP w polskim przemyśle cukierniczym. Prowadzi je firma IDS Scheer Polska.

    W skład Grupy Jutrzenka wchodzą firmy: Jutrzenka, Kaliszanka, Goplana i Ziołopex.

    Prace nad koncepcją biznesową wdrożenia systemu SAP dla firm Kaliszanka i Jutrzenka (Goplana już została włączona w struktury Jutrzenki) rozpoczęły się w lutym 2006 r. Prace wdrożeniowe ruszyły w grudniu 2006 r., a zaledwie rok później – 1 stycznia 2008 r. – przeprowadzono udany start produktywny systemu w firmie Kaliszanka.

    – System SAP wspiera proces identyfikacji partii towaru i śledzi jej sprzedaż. Do tego zarządza zakupami, prowadzi kontrakty, zamówienia, ocenę dostawców. Obsługuje także kontrolę jakości. Niezwykle istotna dla nowoczesności rozwiązania obsługi magazynu wysokiego składowania jest właśnie ta jednorodność technologiczna w ramach jednej aplikacji SAP, gwarantująca informacje online bez żadnego przetwarzania – ocenia Grzegorz Pindur, prezes IDS Scheer Polska.

    Z systemu SAP w Kaliszance i Jutrzence będzie korzystać 156 użytkowników w kilku lokalizacjach: Bydgoszczy, Poznaniu, Kaliszu, Opatówku i Kostrzynie. Dołączy do nich kolejnych 50, gdy w 2009 r. ruszy system SAP w Ziołopeksie. Projekt rozpoczyna się w maju br. – partnerem wdrożeniowym jest również IDS Scheer.