QNAP TS-809 Pro z nowym procesorem

  Firma QNAP Systems zaprezentowała ośmiodyskowy model TS-809 Pro z nowym procesorem Intel® Core 2 Duo 2.8 GHz. Zmiana procesora zwiększyła wydajność urządzenia, sprawiając, że jeszcze lepiej realizuje ono wymagające zadania w korporacjach i centrach przetwarzania danych.

  – Serwer TS-809 Pro cieszy się zainteresowaniem dużych firm, zainteresowanych gromadzeniem danych, wykonywaniem kopii zapasowych plików i udostępniania danych swoim pracownikom. To jeden z ciekawszych i najbardziej wydajnych dysków sieciowych kierowanych do tego segmentu – mówi Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce. – Kolejne wysyłane do nas modele TS-809 Pro będą już wyposażone w szybszy procesor, wkrótce więc będą dostępne na naszym rynku. Nowa konfiguracja nie powinna wpłynąć na cenę tego modelu.

  TS-809 Pro wyposażony jest 2GB pamięci RAM DDRII, obsługuje 8 dysków SATA w zaawansowanych trybach RAID (RAID 0/1/5/6/5+spare) wraz z poszerzaniem pojemności RAID bez fizycznej utraty danych oraz migracji do innego rodzaju RAID. Wśród oferowanych przez urządzenie funkcji znajduje się m.in. obsługa iSCSI z Thin Provisioning, szyfrowanie woluminu za pomocą algorytmu AES 256-bit, polityka automatycznego blokowania IP, powiadomienie o alertach poprzez SMS czy mail oraz obsługa certyfikatów SSL.

  W chwili obecnej, QNAP posiada rozbudowaną ofertę dysków sieciowych NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie rackowej. Urządzenia są więc w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno małych/średnich firm, dużych przedsiębiorstw, jaki i użytkowników indywidualnych.

  W swoich produktach QNAP oferuje funkcję HOT SWAP i unikalne usługi dostępne tylko dla modeli z platformą Intel, jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP. Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są w pełni kompatybilne z  systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix, Oferowane przez urządzenia QNAP wydajne zarządzanie energią sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska.

  Dystrybutorem rozwiązań firmy QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o produktach oraz listę sklepów znaleźć można pod adresem www.qnap.pl oraz www.epasystemy.pl