Przewaga konkurencyjna dla firm produkcyjnych

26 stycznia w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbyła się konferencja dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw produkcyjnych na temat praktycznego wykorzystania Microsoft Axapta, kompleksowego rozwiązania biznesowego klasy ERP, do efektywnego, dynamicznego, zintegrowanego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym.

Konferencję zorganizowała firma FiM Consulting, partner Microsoft. Patronat prasowy sprawowała redakcja miesięcznika MSI Polska.

Konsultanci FiM przedstawili praktyczne doświadczenia i rezultaty z wdrożenia rozwiązania klasy ERP w warunkach rzeczywistego środowiska przemysłowego. Panel pierwszy obejmował tematykę „Zarządzania kluczowymi procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie produkcyjnym”: zastosowanie zintegrowanego systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zlecenie produkcyjne jako projekt biznesowy, dynamiczne zarządzanie planowaniem produkcji, planowanie a modelowanie kosztów, finalne rozliczanie produkcji, zarządzanie dostawami i współpraca z kooperantami.

W ramach panelu „doświadczenie i rozwój” Zenon Talarczyk, przedstawiciel firmy Spinko, wyróżnionego nagrodą Gazela Biznesu 2004 producenta i dostawcy komponentów m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego, podzielił się praktyczną wiedzą uzyskaną podczas rozwiązywania rzeczywistych problemów pojawiających się w jego przedsiębiorstwie w czasie wyboru i wdrażania oraz codziennej eksploatacji rozwiązania ERP.

Dla kogo zmiana systemu ERP?” – to najważniejsze pytanie, jakie postawiono przed podjęciem decyzji o modernizacji. Zenon Talarczyk opowiedział o wyborze systemu, wadze przygotowania mentalnego i merytorycznego załogi do wdrożenia, udziale najwyższego kierownictwa w projekcie wdrożeniowym, elementach ryzyka i punktach krytycznych projektu wdrożeniowego, tworzeniu harmonogramu i zespołu wdrożeniowego.

Prelekcję uzupełnia Józef Samołyk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, FiM Consulting

Rozwiązania i możliwości współpracy systemu Microsoft Axapta z aplikacjami zewnętrznymi przedstawili konsultanci FiM z zaproszonymi na konferencję przedstawicielami firm: SKK – Systemy Kodów Kreskowych – „Zastosowanie kodów kreskowych do zarządzania procesami produkcyjnymi”, rejestracja produkcji z wykorzystaniem terminali radiowych, techniki automatycznej identyfikacji GM System – „Integracja rozwiązań klasy CAD z systemem”, automatyczne przechwytywanie danych, praca na elektronicznych wersjach rysunków technicznych. cPDM – zarządzanie danymi produktowymi ASTOR – „Możliwości automatyzacji akwizycji danych z gniazd produkcyjnych” – komunikacja aplikacji Microsoft Axapta z oprogramowaniem narzędziowym.

Konferencje tego typu są coraz bardziej popularne. To już nie przedstawianie teoretycznych możliwości danego systemu, ale realne, prosto z życia przykłady konkretnych zastosowań z taśmy produkcyjnej. To „żywe case study”. Konkretne korzyści z najbardziej wiarygodnych źródeł, bo od bezpośrednich użytkowników, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zaczęła się nowa era zabiegania o klienta.