Polska premiera nowoczesnych rozwiązań sieciowych NETGEAR

    Na polskim rynku dostępne są już dwa nowe urządzenia NETGEAR dedykowane użytkownikom domowym. Router WNDR3700 oraz ReadyNAS Stora, bo o nich mowa, to sprzęt, który uczyni domową sieć w pełni profesjonalną.

    Firma NETGEAR po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, tym razem tych, którzy z urządzeń sieciowych korzystają zarówno w warunkach domowych, jak i zawodowych. Profesjonalizacja sieci to jeden z procesów towarzyszących rozwojowi rynku urządzeń sieciowych. Oferta producentów poszerza się o coraz prostsze i coraz bardziej wszechstronne rozwiązania, skierowane nie tylko dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw, ale również środowisk domowych.

    Banki danych do tej pory doskonale sprawdzały się w firmach, zarówno małych i średnich, jak i dużych. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, istniało odpowiednie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową do archiwizacji danych. Obecnie taka potrzeba zachodzi również w gospodarstwach domowych. Gromadzone są coraz większe ilości zdjęć, filmów czy muzyki, na przechowywanie których wbudowane dyski w komputerach nie zawsze wystarczają. Dlatego NETGEAR proponuje użytkownikom domowym niewielki w rozmiarach, lecz o dużych możliwościach bank danych. Stora umożliwia gromadzenie najcenniejszych multimediów w jednym miejscu, do którego mamy dostęp z dowolnego komputera, który ma łączność z Internetem. Wystarczy jedynie zalogować się na specjalnej stronie, i możemy korzystać ze zgromadzonych na dyskach Story zasobów. Jest to niezwykle wygodne funkcja, gdy na przykład zachodzi potrzeba skopiowania wykonanych zdjęć, aby zrobić miejsce dla nowych, lub gdy po prostu chcemy pokazać znajomym nasze zbiory.