Nowy zakład Rittal w Haiger

  Haiger stanie się przyszłościową lokalizacją Rittal. Po Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, teraz został również ukończony budynek nowej fabryki. To największa inwestycja w historii przedsiębiorstwa.

  Haiger stanie się przyszłościową lokalizacją Rittal. Po Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, teraz został również ukończony budynek nowej fabryki. Fot. Rittal

  Zakład Rittal w Haiger oficjalnie przestał być placem budowy. Odpowiednie instytucje drobiazgowo sprawdziły budynek pod względem bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej oraz dróg ewakuacyjnych. „Udało się nam zakończyć budowę w zaplanowanych ramach czasowych i kosztowych, a ze strony władz nie było żadnych zastrzeżeń” – mówi Carsten Röttchen, członek zarządu Rittal ds. produkcji.

  Teraz rozpocznie się zabudowa wewnętrzna zakładu, który ma stać się najnowocześniejszą fabryką szaf sterowniczych na świecie. „Zanim będzie można rozpocząć produkcję, zainstalujemy ponad 100 nowoczesnych maszyn i komponentów systemów – to następne gigantyczne zadanie, jakie nasz zespół musi wykonać” – kontynuuje Röttchen.

  Wraz z Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, Haiger stanie się w przyszłości wizytówką firmy. Będzie tu zatrudnionych w sumie prawie 1 000 pracowników. Rittal inwestuje w tym regionie ponad 250 milionów euro – to największa inwestycja w historii firmy. Na 24 000 metrów kwadratowych już w 2018 roku ruszy produkcja. Natomiast od roku 2019 z taśmy będzie schodzić około 9 000 szaf sterowniczych dziennie.


  Źródło: Rittal