MPEC w Białymstoku i Rzeszowie: sieć na mapach Google

Globema wykonuje dla dwóch swoich klientów – MPEC Białystok oraz MPEC Rzeszów wewnętrzne portale do prezentacji zasobów sieci ciepłowniczej na mapach Google, zintegrowane z systemem EC.GIS. Aplikacje będą wykorzystywane zarówno przez służby techniczne w terenie, jak i pracowników biurowych, jako szybkie i intuicyjne narzędzia do pozyskiwania szczegółowych informacji o sieci. Rozwiązania zbudowane są na bazie technologii Google Maps Engine oraz Google Maps API for Business.

Projekty dla obu MPEC-ów (Miejskich Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej) obejmują opracowanie i uruchomienie dedykowanych aplikacji internetowych wykorzystujących systemy mapowe Google do prezentacji obiektów sieci ciepłowniczej na mapie. Aplikacje będą połączone z systemem EC.GIS, co zapewni automatyczny, cykliczny eksport danych i przechowywanie ich w dedykowanej chmurze Google.

Dzięki nowemu rozwiązaniu pracownicy MPEC Białystok oraz MPEC Rzeszów zyskają:

  • szybki i łatwy dostęp do danych o sieci ciepłowniczej z poziomu urządzeń mobilnych,
  • możliwość przeglądania dokumentacji technicznej w terenie,
  • możliwość wyznaczania optymalnej trasy dojazdu do obiektów sieci ciepłowniczej z wykorzystaniem nawigacji Google,
  • możliwość wizualizacji obiektów ciepłowniczych w 3D w Google Earth,
  • dostęp do bogatych zasobów mapowych Google.

Aplikacje wdrażane przez Globemę w Białymstoku oraz Rzeszowie mogą być wykorzystywane nie tylko w przedsiębiorstwach ciepłowniczych. Rozwiązania oparte na systemach mapowych Google umożliwiają prezentację i edycję danych z dowolnego systemu GIS (Smallworld, uDig, ESRI etc.) i znajdują zastosowanie we wszystkich firmach mających infrastrukturę techniczną w terenie (energetyka, telekomunikacja, gazownictwo, wodociągi).