Memor 10 od Datalogic wybrany do programu Android Enterprise Recommended

Datalogic, światowy lider na rynkach automatycznej identyfikacji danych i automatyzacji procesów, z dumą ogłasza przyjęcie przez Google™ mobilnego terminala danych Memor™ 10 do elitarnego grona „Android Enterprise Recommended”, jako wytrzymałego urządzenia biznesowego.

Android Enterprise Recommended jest inicjatywą prowadzoną przez Google™, która pomaga przedsiębiorcom wybierać, wdrażać oraz zarządzać usługami i urządzeniami z systemem Android™, które są najlepiej dostosowane do ich potrzeb. Program daje klientom poczucie bezpieczeństwa związanego z wyborem odpowiedniego urządzenia, dzięki czemu wdrożenie rozwiązania opartego o Android jest spójne i zapewnia ciągłość utrzymania przez wspieranie najnowszej wersji systemu. Google wymaga od producentów urządzeń, takich jak Datalogic, spełnienia rygorystycznych wymogów, dla uzyskania certyfikatu zgodności z programem Android Enterprise Recommended.

Obecnie system operacyjny Android wykorzystywany jest w ponad 2 miliardach aktywnych urządzeń na całym świecie. Najnowsza oferta Datalogic, w kategorii wytrzymałych mobilnych terminali danych, obejmuje zarówno nieduże urządzenia kieszonkowe, jak również te z pełną klawiaturą alfanumeryczną (z rączką lub bez), przemysłowe PDA oraz komputery montowane na pojazdach, wszystkie dostępne w technologii Android, która staje się wiodącą mobilną platformą dla przedsiębiorstw.

Pierwszym urządzeniem Datalogic z certyfikatem Android Enterprise Recommended, w kategorii wytrzymałych urządzeń biznesowych, jest Memor 10 – sprzęt z nowej wytrzymałej rodziny Android’owych urządzeń PDA, oferujący smukłą i kompaktową konstrukcję przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszej, wysokowydajnej technologii odczytu kodów i obrazów, Imager 2D. 

Datalogic w urządzeniu Memor 10 zaimplementował, jako pierwszy w tym segmencie rynku, najnowszy własny bezprzewodowy system ładowania baterii, który zapewnia niezawodne, bezstykowe ładowanie przy zachowaniu możliwości wymiany baterii w trakcie pracy (tzw. HotSwap). Urządzenie to dedykowane jest do sektorów rynku takich jak Retail, Służba Zdrowia, T&L oraz Produkcja, gdzie aplikacje wymagają ultranowoczesnych i wytrzymałych urządzeń Android, aby zautomatyzować procesy zbierania i przetwarzania danych.

Kwalifikacja urządzenia do programu Android Enterprise Recommended oznacza, że Google zapewnia, że Memor 10 spełnia lub też przekracza rygorystyczne wymagania, takie jak:

  • Memor 10 znacznie przekracza minimalne wymagania sprzętowe dla wytrzymałych urządzeń określone  w programie Android Enterprise Recommended.
  • Datalogic zapewnia regularne aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Android dla urządzenia Memor 10 w ciągu 90 dni od opublikowania ich przez Google, przez okres nie krótszy niż pięć lat. Dla Memor 10 zapewniona jest również regularna aktualizacja firmware’u dodająca funkcjonalności i/lub poprawiająca wydajność urządzenia i jego ekosystemu.
  • Memor 10 przekracza stopień zabezpieczenia środowiska pracy i osiąga poziom IP65, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów odporności na powtarzalne upadki na beton z wysokości 1.5m z gumową obudową (1.2m w przypadku upadków bez gumowej obudowy).
  • Obsługuje zarówno konfigurację „zero-touch” jak również przez kody QR dla masowych wdrożeń, a także oferuje wsparcie ze strony wszystkich głównych systemów EMM do zarządzania zdalnego.
  • Memor 10 dostępny jest z systemem operacyjnym Android 8.1 i wspierać będzie minimum dwie kolejne edycje.

„Program Android Enterprise Recommended, dla wytrzymałych urządzeń biznesowych, jest ważnym krokiem podjętym przez Google w kierunku zapewnienia, by zarekomendowane produkty takie jak Memor 10, wyprzedzały oczekiwania naszych klientów biznesowych. Google wysoko ustawił poprzeczkę dla wszystkich producentów urządzeń, którzy chcą być rekomendowani przez lidera rynku mobilnych systemów operacyjnych”, powiedział Pietro Todescato, Group Technology Officer w Datalogic.

 „Cieszy nas, że Memor 10 został częścią programu Android Enterprise Recommended przy jego wdrożeniu. Wytrzymałe urządzenia programu Android Enterprise Recommended muszą spełniać określone wymogi techniczne oraz wymagania dotyczące przedłużonego cyklu użytkowania, których oczekują klienci w przypadku ich wdrożenia”, powiedział David Still, Dyrektor Zarządzający Android Enterprise Business. „Stworzyliśmy program Android Enterprise Recommended, aby pomóc przedsiębiorcom wybrać usługi i urządzenia Android, które spełniają ich wymogi oraz ułatwiają prace w obszarze IT. Jesteśmy podekscytowani, że Datalogic współpracuje z nami, aby stało się to rzeczywistością.”

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.android.com/enterprise/recommended/ i www.datalogic.com/eng/memor-10 

Źródło: Datalogic