Kolejny krok w rozwoju techniki monitoringu

  Axis Communications przedstawił na targach IFSEC w Birmingham najnowsze modele kamer sieciowych obsługujących standard kompresji H.264.

  Nowa kamera sieciowa P1311 to rozwiązanie przeznaczone do instalacji w bankach, szkołach, sklepach i budynkach biurowych, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się duża przepustowość oraz możliwość przechowywania znacznych ilości danych. Zapewnia dobry obraz w każdych warunkach. Dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz metalowej obudowie jest odporna na akty wandalizmu.

  Stacjonarne kopułowe kamery AXIS M3011 i AXIS M3014 zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej i łatwej instalacji w miejscach, w których konieczny jest dyskretny nadzór wideo.

  Obsługa standardu Power over Ethernet (IEEE 802 .3af) umożliwia zasilanie kamer przez sieć. Nowe kamery oferują zbiór zabezpieczeń i funkcji zarządzania przez sieć, w tym szyfrowanie HTTPS bez obniżania wydajności, obsługę protokołów IPv4/IPv6 oraz mechanizmy gwarantowanej jakości usług (Quality of Service).

  Kamery AXIS M3011/3014 i AXIS P1311 są obsługiwane przez aplikacje opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development Program, skierowanego do firm produkujących oprogramowanie współpracujące z rozwiązaniami Axis. Kamera P1311 będzie dostępna u dystrybutorów firmy Axis w trzecim kwartale, natomiast M3011 i M3014 wejdą do sprzedaży od października br.

  www.axis.com