Kolejny ekokrok D-Linka

    Kolejne urządzenia D-Linka otrzymały certyfi- kat Energy STAR nadawany produktom przyjaznym dla środowiska. Wyróżniono m.in. bezprzewodowy gigabitowy router DIR-655 z serii Wireless N, kamerę internetową DCS-2120 3G oraz nowość na polskim rynku – bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny DSM-510.

    D-Link jest pierwszym producentem sprzętu sieciowego na świecie, który wprowadził na rynek energooszczędne przełączniki oparte na technologii Green Ethernet. Pobór energii ograniczono dzięki optymalizacji mocy transmisji sygnału oraz zastosowaniu energooszczędnych chipsetów. Ekoprzełączniki automatycznie sprawdzają, czy podłączone do nich komputery są włączone i automatycznie przełączają się w tryb oczekiwania. Pozwala to na oszczędność energii nawet o 44%.

    Pierwsze urządzenia D-Linka do budowy ekosieci, przełączniki pięcio- i ośmioportowe z serii DGS-1000D, pojawiły się na rynku jeszcze we wrześniu 2007 r. Obecnie dostępne są również urządzenia DGS-1016D i DGS-1024D (16- i 24-portowe).

    W najbliższych miesiącach technologia GreenEthernet będzie zastosowana również w przełącznikach klasy korporacyjnej z serii xStack.