EXPOPOWER 2007

22–24 maja 2007 r. odbyła się w Poznaniu pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER 2007. Ponad 120 wystawców z Polski, Chin, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych zaprezentowało swoje rozwiązania.

Targi EXPOPOWER – nowa inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich – są wynikiem rozmów i bliskiej współpracy z partnerami z sektora energetycznego. W skład Rady Programowej targów weszli przedstawiciele najważniejszych w branży firm i instytucji. Patronat nad targami EXPOPOWER objęły: Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Polska Izba Urządzeń i Usług na rzecz Kolei. Honorowy patronat sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Podczas targów odbyły się konferencje: „Unia Europejska a energetyczne wyzwania przyszłości” zorganizowana przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej (UNICORN), we współpracy z Unią Małych i Średnich Przedsiębiorstw (SME UNION) przy Parlamencie Europejskim, Stowarzyszenie Polska Klasa Średnia oraz MTP; „Rynek energii – oczekiwania i szanse” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie; „Kogeneracja i współspalanie – kierunki rozwoju energetyki” przygotowana przez Abrys i MTP; „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia – Ochrona przeciwprzepięciowa sieci energetycznych za pomocą ograniczników przepięć” zorganizowana przez firmę Apator SA z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz „INFOSYSTEM – Informatyka w energetyce”, której towarzyszyła wystawa prezentująca wyspecjalizowane produkty IT dla firm z sektora energetycznego.

www.expopower.pl

  


Nagrody EXPOPOWER 2007

Złoty Medal MTP. Laureaci

 

 • Internetowa platforma obrotu energią elektryczną – poee

Elbis sp. z o.o., Rogowiec

 • Złącze kablowe średniego napięcia typu ZKSN z rozdzielnicą SN typu CGMCOSMOS

Strunobet – Migacz sp. z o.o., Kuzki

 • Uniwersalny zasilacz modułowy CAMELEON

Merawex sp. z o.o., Gliwice

 • Rozdzielnice średniego napięcia serii D

Elektrobudowa SA, Katowice

 • Betonowa stacja transformatorowa – słup reklamowy 20/630

Energetyka Kaliska – Usługi Techniczne sp. z o.o., Kalisz

 • RC*GSM VR – sterownik do oszczędzania energii elektrycznej w obwodach oświetleniowych

Profil Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sławomir Mroziński, Dąbrowa Górnicza

 • Kamera Termograficzna VIGO cam v 50

Vigo System SA, Warszawa

 • Xinus – filtr aktywny

C&T elmech sp. z o.o., Pruszcz Gdański

 • SYNDIS – system nadzoru, doradztwa i sterowania

Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki Mikronika, Poznań

 • System dwusystemowych rozdzielnic średniego napięcia BRDA

ZPUE Elektromontaż Poznań SA, Poznań

 • Słup betonowy wirowany dla linii 110 kV

Przedsiębiorstwo Produkcji Strunobetonowych Żerdzi Wirowanych Wirbet SA