Emerson przejmuje Avocent

    Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson ogłosiła oficjalne zakończenie akwizycji firmy Avocent Corporation rozszerzając tym samym swoje portfolio systemów do zarządzania infrastrukturą IT w centrum danych. Technologie i rozwiązania Avocent umożliwiają dodatkowy wgląd w infrastrukturę data center, wzmacniają potencjał Emerson Network Power w dziedzinie zarządzania infrastrukturą i dają menedżerom data center lepszą kontrolę nad zużyciem energii, operacjami IT i kosztami.

    “Połączenie to pozwoli nam scalić wiedzę w zakresie infrastruktury fizycznej oraz sprzętu IT dając Emerson Network Power najbardziej kompleksowe na rynku rozwiązanie w zakresie zarządzania infrastrukturą i zestaw kompetencji wcześniej niespotykany u pojedynczego dostawcy,” powiedział Ed Feeney, Emerson executive vice president i business leader w Emerson Network Power. ”Kombinacja technologii Avocent z naszymi rozwiązaniami zasilania, chłodzenia i zarządzania infrastrukturą data center pozwoli nam wspierać Klientów w lepszym zarządzaniu niezawodnością, dostępnością i kosztami utrzymania poprzez łatwy, ale kompleksowy wgląd w całą infrastrukturę fizyczną data center.”

    Technologia zarządzania infrastrukturą Avocent uznawana jest za wiodącą jeżeli chodzi o kontrolę pracy sprzętu IT, informowanie o wydajności a także integrowanie hardware-u, software-u i wbudowanych technologii w obrębie zunifikowanej platformy, która ułatwia monitorowanie, zarządzanie i rozwiązywanie problemów w data center o dowolnej wielkości. Zwiększając przejrzystość i dostęp do szerokiego spektrum elementów infrastruktury fizycznej, technologie Avocent są komplementarne w stosunku do istniejących rozwiązań Emerson Network Power w zakresie zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitoringu.

    Avocent z siedzibą w Huntsville, w stanie Alabama, zanotował w 2008 roku sprzedaż na poziomie 657 milionów $. Więcej informacji na temat akwizycji oraz o produktach i usługach oferowanych przez Emerson Network Power znaleźć można na stronie: www.EmersonNetworkPower.com.