D-Link: DCS-3716 – kamera biznesowa do monitoringu IP

Firma D-Link rozszerza swoją ofertę rozwiązań do monitoringu IP o kamerę biznesową DCS-3716 oraz profesjonalną wersję oprogramowania D-ViewCam do zarządzania kamerami w rozdzielczości HD. Kamera DCS-3716, zaprojektowana z myślą o większych przedsiębiorstwach, sprawdza się w nadzorze budynków lub obszarów wymagających obrazów z dużą liczbą szczegółów, np. w monitoringu ruchu drogowego.

Kamera DCS-3716 obsługuje m.in. standard ONVIF (Open Network Video Interface Forum) i jest zgodna ze sprzętem różnych producentów. Umożliwia robienie ujęć uwidaczniających najdrobniejsze detale dzięki 3-megapikselowej matrycy i rozdzielczości 1920×1080.

Dzięki zastosowaniu formatów kompresji Motion JPEG, MPEG-4 i H.264 zmniejsza się ilość miejsca na dyskach twardych, niezbędnego do zapisania danych wideo przechwytywanych w czasie rzeczywistym. Lepsza kompresja powoduje, że zmniejsza się obciążenie sieci, bowiem do przesłania strumienia wymagana jest mniejsza jej przepustowość.

Dodatkowo kamera DCS-3716 została wyposażona w system wykrywania ruchu oraz charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki (sensor WDR). Umożliwia uzyskanie wyraźnego kontrastu nawet przy dużej jasności, dzięki wielokrotnemu naświetlaniu w czasie rzeczywistym. Za pomocą zewnętrznej diody LED, emitującej światło w paśmie podczerwieni, oraz wbudowanego filtra podczerwieni kamera rozpoznaje ruchome obiekty nawet w całkowitej ciemności.

Z kolei profesjonalna wersja oprogramowania D-ViewCam DCS-220, teraz dołączana do wszystkich kamer biznesowych firmy D-Link, umożliwia jednoczesne administrowanie maksymalnie 32 kamerami z pojedynczego punktu centralnego. Oprogramowanie jest proste w konfiguracji i umożliwia m.in. odtwarzanie wielu kanałów jednocześnie (wyszukiwanie danych wideo i zapisów zdarzeń na kilku kanałach).

D-ViewCam DCS-220 umożliwia też dostęp do nagrań za pośrednictwem przeglądarki WWW dla maksymalnie 16 użytkowników. Oprogramowanie nie musi być instalowane na wszystkich komputerach – wystarczy przeglądarka internetowa. Przydzielanie praw dostępu jest również bardzo łatwe. Pracownik magazynu może mieć np. dostęp jedynie do kamer przypisanych do działu logistyki, a pracownik recepcji – tylko do kamer umieszczonych przy wejściu lub przy windzie. Istnieje również możliwość tworzenia elektronicznych map, na których są wyświetlane lub ukrywane miejsca instalacji kamer, na przykład w poszczególnych biurach przedsiębiorstwa.